Bardzo dobre wyniki matur w powiecie sochaczewskim

fot.pixabay

Wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych zostały podane do oficjalnej wiadomości. Zdawalność w Polsce wyniosła ogólnie 78,2%, dla LO – 84% a dla Techników – 69,2%. Maturzyści z pięciu szkół z terenu powiatu sochaczewskiego, dla których organem prowadzącym jest sochaczewski samorząd powiatowy mogą pochwalić się zdecydowanie lepszymi wynikami. Wskaźnik zdawalności w powiecie sochaczewskim dla Techników wyniósł – 81,2% zaś dla LO – 86,1%. Do egzaminu poprawkowego stanie w sierpniu zaledwie 37 abiturientów – 19 z technikum i 18 w LO.

Do tegorocznych egzaminów maturalnych z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 268 tysięcy abiturientów oraz 34 absolwentów – obywateli Ukrainy. Prawo do poprawki w sierpniu 2022 ma 15,5% osób (o 2,2% mniej niż w 2021 r.), natomiast 6,3% (o 1,5% mniej niż w 2021 r.) osób musi poczekać do następnego roku, by napisać egzamin jeszcze raz.

Średni wynik z egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym wyniósł 54%, w przypadku matematyki było to 58%, a z języka angielskiego – 76%.

Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących egzamin maturalny z języka polskiego zdało 96% abiturientów, egzamin z matematyki zdało 86% a spośród tych, którzy wybrali język angielski – zdało go 96% proc.

Najlepiej matura poszła w woj. mazowieckim oraz małopolskim, gdzie zdało ją 82% uczniów. Z kolei najsłabiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie maturzyści z woj. dolnośląskiego – 75%. A jak wyniki szczegółowe przedstawiają się w 4 szkołach sochaczewskich i jednej teresińskiej, oto zestawienie poniżej.

W LO im. F. Chopina w Sochaczewie do egzaminu maturalnego przystąpiło 164 absolwentów. Wskaźnik zdawalności wyniósł 99,4%, jedna osoba czeka na poprawkę.

W ZS RCKU do matury przystąpiło 90 absolwentów. 8 osób nie zdało w tej szkole matury, zaś 7 stanie w sierpniu do poprawki (3 z języka polskiego i po 2 z języka angielskiego i matematyki). Wskaźnik zdawalności w Ogrodniku wyniósł 91,1% (Technikum – 92,1%, LO – 90,4%).

Jeśli chodzi o ZS CKP wskaźnik zdawalności wyniósł 80%. Do matury przystąpiło 107 uczniów. Wskaźnik zdawalności w LO stanowił 77% a w Technikum – 82%. Matury nie zdało 21 osób, na poprawkę czeka 17, najwięcej, bo 9 z matematyki, 5 z języka angielskiego i 3 z języka polskiego.

W ZS im. J. Iwaszkiewicza liczba absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego stanowiła 66 uczniów. Wskaźnik zdawalności wyniósł dla szkoły – 81,8%, w LO – 88,5%, w LO – 77,5%. Matury nie zdały 3 osoby, do poprawki szykuje się 9 maturzystów – 3 z języka polskiego, 1 z języka angielskiego i 5 z matematyki.

W Zespole Szkół w Teresinie do egzaminu przystąpiło 21 uczniów. Tu uczniowie zdawali egzamin tylko w technikum. Nie zdało matury 5 osób, na poprawkę w sierpniu czekają 3 – wszystkie z języka angielskiego. Wskaźnik zdawalności w tej szkole stanowi 62%.

Bardzo dobre wyniki z matur, jeśli chodzi o zdawalność – to efekt ciężkiej pracy uczniów i duży wysiłek edukacyjny nauczycieli. Wiem, jakie emocje towarzyszą młodzieży podczas tak ważnego egzaminu. Cieszę się, że prawie wszyscy uczniowie z naszych szkół mogą spokojnie planować dalszą przyszłość, ku wybranym uczelniom czy realizować inne plany zawodowe. Wszystkim, którzy zdali egzamin – gratuluję a tej małej grupie, przed którą sierpniowa poprawka – życzę powodzenia – mówiła po ogłoszeniu wyników maturalnych w powiecie Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz