131 km/h w obszarze zabudowanym – zatrzymanie prawa jazdy i wysoki mandat karny

Przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h w obszarze zabudowanym i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące i dostał wysokie mandaty karne o łącznej kwocie 4 tys. złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze. Prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii do których dochodzi na polskich drogach.

W ubiegłym tygodniu policjanci ruchu drogowego z sochaczewskiej komendy kontrolowali prędkość w Kościelnej Górze. W pewnym momencie zwrócili uwagę na kierowcę opla, który jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru wykazało 131 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka do kontroli drogowej.

W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego poruszał się autem niedopuszczonym do ruchu. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandaty o łącznej wartości 4000 zł, a także 11 punktów karnych. Zatrzymali mu również prawo jazdy na 3 miesiące.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do obowiązujących przepisów. Warto wziąć pod uwagę, że wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach i każde nieprzemyślane zachowanie może mieć tragiczne skutki.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz