Zmiany w rozkładzie autobusów

fot. archiwum
Dobiega końca przygotowanie dworca tymczasowego i niebawem ruszy modernizacja głównego budynku. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy stacji kolejowej. Zakład Komunikacji Miejskiej ustawi dwa przystanki tymczasowe. 

Jak informuje dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej, Beata Furman sytuacja pasażerów nie pogorszy się, a liczba połączeń ze stacji będzie taka sama jak obecnie. Od wtorku 14 czerwca nastąpi jednak reorganizacja ruchu.

– Na czas remontu stacja PKP będzie dla nas tak zwanym przystankiem przejazdowym, a nie pętlą jak do tej pory, gdzie autobusy mogły parkować. W związku z pracami prowadzonymi na placu przed dworcem, zniknie dotychczasowy przystanek. Ustawione zostaną za to dwie wiaty. Pierwsza z nich stanie na wysokości remontowanego dworca i stamtąd będą odjeżdżały autobusy jadące w stronę Chodakowa. Drugi przystanek tymczasowy zostanie zlokalizowany na ul. Sienkiewicza, 130 metrów od skrętu w ulicę Księcia Janusza. Zatrzymywać się będą przy nim autobusy jadące w stronę Energopu – tłumaczy Beata Furman.

Aktualne rozkłady jazdy  są dostępnye na stronie zkm.sochaczew.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz