Zamknięty dojazd do Puszczy

fot. KPN

GRANICA Od 27 czerwca do 16 grudnia dojazd samochodem od Kampinosu do polany rekreacyjnej w Granicy będzie niemożlwy. Powodem tego jest remont mostu nad Kanałem Olszowieckim. Remont zmusi też do okrężnego dotarcia do Granicy rowerzystów i pieszych. To spore utrudnienie, zwłaszcza, ż eprezez most przebiega szlak rowerowy i pieszy.

Zmotoryzowani będą zmuszeni zostawiać auta w centrum Kampinosu, a następnie dojść do Granicy żółtym szlakiem pieszym. To nieco ponad 3 kilometry. Przy okazji można zobaczyć krawędź pradoliny oraz wilgotne łąki. Z kolei rowerzyści mogą koło remontowanego mostu wjechać na gruntową drogę biegnącą tuż poniżej krawędzi pradoliny (ul. Dolna), a potem wjechać na wspomniany żółty szlak do Granicy.

Choć w okolicy nie brak atrakcji, takiej jak wieża widokowa na podmokłe łąki, Muzeum KPN, skansenu, Chaty Kampinoskiej czy warsztatów w Puszczyku, to jednak remont ograniczy niektóre imprezy. Nie wszyscy są w stanie zafundować sobie 3-kilometrową wycieczkę na piechotę. Trzeba zatem na część imprez w Granicy poczekać do przyszłego roku.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz