Zagłosuj na Muzeum Wąskotorówki

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

MAZOWSZE Tylko do 30 czerwca można głosować na Budżet Obywatelski Mazowsza. Do wyboru jest ponad 170 projektów, także z naszej najbliższej okolicy.

Samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku 25 milionów złotych na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców, instytucje i organizacje społeczne. Spośród blisko 400 pomysłów kwalifikację pozytywnie przeszły 174 propozycje. Dotyczą one m.in. budowy ścieżek rowerowych, doposażenia szpitali w karetki i sprzęt medyczny, edukacji, oznakowania ważnych historycznie miejsc, integracji pokoleniowej.
Największa część projektów ma charakter ogólnowojewódzki, osiem dotyczy podregionu żyrardowskiego, w którym znajduje się Sochaczew, ale warto się zapoznać także z pomysłami z regionu warszawskiego zachodniego oraz płockiego. Znajdziemy tam projekty dotyczące np. otuliny Puszczy Kampinoskiej czy wzbogacenia działalności pałacu w Sannikach.
Jest też wniosek Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie związany z zainstalowaniem na terenie skansenu hologramów – nowoczesnego systemu prezentowania np. sprzętu muzealnego. Zachęcamy do głosowania.
Więcej na temat BOM oraz sposobu głosowania on-line znajdziemy na stronie bom.mazovia.pl.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz