Wzruszające pożegnanie księdza Dariusza Kuźmińskiego, proboszcza parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie

To było pożegnanie pełne wzruszeń, a przede wszystkim podziękowań za wieloletnią służbę duszpasterską księdzu Dariuszowi Kuźmińskiemu, proboszczowi parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie, który po 11-letniej posłudze duszpasterskiej w Młodzieszynie zmienia parafię.

Ksiądz Dariusz Kuźmiński pełnił posługę proboszcza parafii przez 11 lat. Przez ten czas z wzajemnością zżył się ze swoimi parafianami. Nic zatem dziwnego, że kiedy dowiedzieli się o jego przeniesieniu do innej parafii w ostatnim dniu posługi wspólnie z Moniką Pietrzyk Wójt Gminy zorganizowali mu wzruszające pożegnanie. Podczas ostatniej mszy, którą ksiądz Dariusz odprawił 26 czerwca o godzinie 17 kościół był pełen parafian. Proboszcz podkreślał „….Młodzieszyn jest moją pierwszą i jedyną parafią. Można powiedzieć, że Młodzieszyn jest pierwszą i jedyną miłością. Tu uczyłem się pracy duszpasterskiej” oraz dziękował mieszkańcom za ten czas, za to, że razem udało im się stworzyć wspólnotę parafialną i za wsparcie, którego doświadczał od mieszkańców każdego dnia.

Za codzienną posługę kapłańską, homilie skłaniające do refleksji, wszystkie działania, udzielane sakramenty oraz zaangażowanie w dbałość o naszą świątynię i godne reprezentowanie parafii na przestrzeni ostatnich lat, księdzu proboszczowi dziękowali na każdej mszy św. przedstawiciele grup działających przy parafii oraz mieszkańcy. Po ostatniej mszy św. podziękowania i słowa uznania złożyła Wójt Gminy Monika Pietrzyk, Sekretarz Anna Sobieraj oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Makowski.

Czcigodny Księże, 11 lat Twojej posługi dowiodło, że jesteś i dobrym kapłanem, i dobrym człowiekiem. Wielu  z nas od lat Cię podziwia, Twoją wierność zasadom, Twoje zawierzenie Bogu i Matce Najświętszej oraz ofiarną służbę każdemu człowiekowi.

Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa. Możemy Ci ofiarować tylko modlitwę. Modlić się będziemy o zdrowie dla Ciebie i prosić Boga o to, by zasiane przez Ciebie ziarno wydało plony obfite.”

Z podziękowaniami przybyli także przedstawiciele Sołectw: Juliopol, Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, Stare Budy, Adamowa Góra oraz OSP Młodzieszyn i przedstawiciele Grup Szensztackich. Wszystkie przemówienia miały tak piękne przesłanie, że zarówno parafianie jak i sam proboszcz nie kryli wzruszenia.

Po mszy św. ksiądz Dariusz zaprosił parafian na piknik, który odbył się przy plebanii. Piknik został zorganizowany przez Monikę Pietrzyk Wójt Gminy przy współpracy sołectw, KGW „Harde Babki”, Klubu Seniora z Młodzieszyna, druhen i druhów z OSP Budy Stare i OSP Młodzieszyn, mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców za co serdecznie dziękujemy.

UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz