Wysyp imprez dla najmłodszych

Fot. UG Teresin

W tym roku czerwiec obfitował w gminie Teresin w moc imprez plenerowych. Czas pandemicznego zastoju sołectwa i gminne szkoły odrabiają z nawiązką. Rady sołeckie i mieszkańcy chcą wykorzystać swobodę, związaną z brakiem ograniczeń oraz sprzyjającą, ciepłą aurę. Pracownicy szkół cieszą się, że w końcu mogą przygotować wiele imprez plenerowych dla wszystkich uczniów.

 Takie zdarzenia cieszą nie tylko dzieci, ale też ich rodziny, gdyż atrakcji jest cały ogrom. Wiele z imprez ma charakter integracyjny, gdyż adresowane są do mieszkańców gmin, jak również rodzin ukraińskich, które trafiły to wskutek wojny.

Sołectwa Pawłowice i Izbiska już po raz trzeci 4 czerwca zorganizowały imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka na placu rekreacyjnym w Pawłowicach. Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy. Młodzi mieszkańcy sołectw bawili się we wspólnych konkursach.

Był tradycyjny bieg z jajkiem na łyżce, rzut dyskiem, wyścigi w śpiworach i przeciąganie liny, rzuty mokrymi zabawkami, wodnymi balonami i kalambury w dwuosobowej formule, by żadne dziecko nie czuło się onieśmielone. Dużą atrakcją było też, jak zawsze, malowanie „Pawłowickiego Muralu” na ofoliowanej bramce, które przez kilka tygodni po imprezie można podziwiać – o ile deszcz nie zmyje farby. W sołeckich konkursach wygrywają wszyscy, gdyż każdy po ukończonej konkurencji wyciągał sobie drobny prezent z dużego pojemnika. Wspólna zabawa i integracja to najważniejsze cechy tych spotkań, na których nie zabrakło także bufetu dla najmłodszych.

Również na początku czerwca w SP im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich zadbano, by fetowany Dzień Dziecka był radosny i pełen zabawy. W tym dniu dzieci wyjechały z wychowacami i opiekunami do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie czekało bardzo dużo atrakcji. Każde dziecko mogło wybrać, co je najbardziej interesowało. Pod okiem instruktora można było postrzelać z wiatrówki lub łuku do celu, co cieszyło się ogromną popularnością.

Wiele wrażeń dostarczyła gra w piłkarzyki, tenisa stołowego, piłki nożnej, badmintona lub wyścigi na nartach czteroosobowych. Do atrakcji należał też unihokej, hawajska tyczka czy puszczanie baniek mydlanych. Było ulubione przez dzieci malowanie buziek. Najwięcej emocji dostarczył mecz uczniowie kontra nauczyciele, który zakończył się remisem. Na koniec ognisko z pieczonymi na nim kiełbaskami i chlebem. Wyjazd ten sfinansował Marek Olechowski, wójt gminy Teresin i Radzie Rodziców szkoły.

Nie zabrakło też zabawy w SP w Paprotni, gdzie w Dzień Dziecka zadbano o bardzo wiele imprez i atrakcji. W programie były konkurencje sportowe – bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, między klasowe mecze piłki nożnej w klasach IV-VIII, gry zespołowe dla najmłodszych oraz mecz piłki nożnej rodzice i nauczyciele – uczniowie.

Sami rodzice przygotowali dla swoich dzieci moc dodatkowych atrakcji takich jak mega zjazd i dmuchaniec. Chętni mogli postrzelać z wiatrówki. Zorganizowano także kawiarenkę z łakociami przygotowanymi przez rodziców. Na boisku szkolnym odbył się pokaz sprzętu strażackiego z OSP w Paprotni, prezentacja wozów i umundurowania policyjnego.

Każdy uczestnik imprezy mógł poczęstować się kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą. Słoneczna aura wpłynęła na dobre samopoczucie, dodała nam sił i zmobilizowała do zaciętej walki sportowej. Kolejne imprezy plenerowe już wkrótce. Sołectwa już myślą o przygotowaniu plenerowych zabaw dla mieszkańców. Część szkół szykuje się do wesołego powitania wakacji. Trwają też przygotowania pełna parą do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz