Teresińska Noc pełna muzyki

fot. archiwum

TERESIN Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca powraca z impetem duża i lubiana impreza plenerowa. W Teresińskiej Nocy Czerwcowej na scenie spotkają się różne muzyczne gatunki i estetyki, oraz sceniczne osobowości. Początek od godziny 14.00. Jako pierwsza pozycja TOK Show. Potem na scenie pojawi się zespół Mała Orkiestra Dni Naszych, zespół, który organizuje koncerty i edukację przez muzykę dla najmłodszych.

O 16.30 chwila przerwy i pojawi się grochówka fundowana przez Marka Olechowskiego, wójta gminy Teresin. O godzinie 17.00 na scenie wystąpi zespół Karczmarze, który powstał w 2006 roku w Rzeszowie. Filarami zespołu jest trzech zawodowych muzyków Tomasz Pyzik – skrzypce, Tomasz Pisaniak – akordeon i Łukasz Cycak – kontrabas. Do zespołu dołączyli też Stanisław Tadla – cymbały rzeszowskie/gitara, Monika Baran – skrzypce oraz Szymon Tadla – cymbały rzeszowskie. Zespół ten wykonuje szeroko pojętą muzykę pogranicza. W ich wykonaniu można usłyszeć melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie. Zespół ma ponad 600 koncertów na swym koncie zarówno w Polsce, jak i za granicą – w Niemczech, Włoszech, Francji, Holandii, Belgii, Rumunii, Litwie, Luksemburgu, Ukrainie i na Węgrzech. Mają liczne nagrody na festiwalach piosenki. Zespół nagrał 4 płyty.

O 19.30 na scenie wystąpi Krzysztod „Kasa” Kasowski, a dwie godziny później na finał koncert zespołu Lady Pank, kapeli, która gra z sukcesami od 41 lat szeroko pojętą muzykę rockową. Obecny skład zespołu: Jan Borysewicz – gitara solowa i śpiew, Janusz Panasewicz – śpiew, Kuba Jabłoński – perkusja oraz Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa.

W trakcie trwania imprezy przewidziano animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, liczne konkursy i nagrody. Organizatorami imprezy są: Teresiński Ośrodek KulturyGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Wójt i Rada Gminy Teresin.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz