TERESIN ZNÓW BAWI SIĘ W PLENERZE

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił Teresiński Festyn „Rodzina Razem”, na którym w niedzielę, 5 czerwca, pojawiły się nieprzebrane tłumy. Szósta już edycja tradycyjnie odbyła się na placu rekreacyjnym i gminnym stadionie. Na piknik zaprosili rada gminy i wójt gminy Teresin, Teresiński Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie.

 Dzień wcześniej w sobotę, 4 czerwca, „Kino za Rogiem” zaprosiło dzieci na darmowe pokazy bajek i filmów z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie zaprezentowane filmy były bezdialogowe, dzięki czemu mogły je także obejrzeć dzieci z Ukrainy.

Na szczęście pogoda dopisała, nie było zbyt gorąco, a zapowiadany deszcz akurat nie spadł. Wszyscy przybyli świetnie się bawili, bo nie brakowało atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych zaawansowanych wiekiem. Przybyły licznie rodziny w komplecie i to wielopokoleniowo od maluchów na rękach rodziców i opiekunów, w wózkach, jak też nieco starsze rozbrykane i wesołe, aż po nastolatki i młodzież. Nie zabrakło też seniorów.

Na scenie odbywały się koncerty i prezentacje młodych artystów z Teresińskiego Ośrodka Kultury oraz występy wokalno-taneczne laureatów Teresińskiego Przeglądu Twórczości Scenicznej „Mrowisko”.

Swoją muzyczną propozycję przedstawił zespół Telescope, który jest związany z Teresińskim Ośrodkiem Kultury od kilku lat. Zespół tworzą: wokalistka Ola Sobota, grająca na gitarze basowej Agata Dymińska, gitarzyści Łukasz Kamionka oraz Jakub Kamiński, klawiszowiec Miłosz Aliszewski i perkusista Jarosław Jankowski.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje i zabawy dla dzieci. Były dmuchańce, euro-bungee, tor przeszkód, karuzele. Tradycyjnie przy tej okazji ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie buziek, skręcanie balonów w różne cuda niewidy, puszczanie baniek mydlanych, jak też liczne konkursy z nagrodami.

Dzieciaki buszowały przy wozie ratowniczo-gaśniczym z OSP Teresin. Mogły w nim usiąść i poczuć się jak strażacy. Również można było wsiąść do radiowozu policyjnego oraz przymierzyć policyjną czapkę. Dzielnicowa Anna Opęchowska-Ciak odpowiadała na pytania na temat policji zadawane przez najmłodszych.

Trenerzy i zawodnicy LKS Mazowsze Teresin przygotowali super atrakcję pokazy łucznicze. Każdy chętny mógł spróbować strzelać z łuku, co wcale nie jest taką prostą sztuką, gdyż trzeba umiejętnie obchodzić się z tym sprzętem, by komuś, a nawet sobie nie zrobić krzywdy. Jednak nie brakowało amatorów strzelania z łuku.

W trakcie pikniku Fundacja „Serce dla maluszka” oraz wolontariusze ze SP w Teresinie zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Kacperka Olczaka, mieszkańca gminy. Chłopczyk cierpi na padaczkę lekooporną, spowodowaną rzadką i nieuleczalną chorobą genetyczną. Wpływ ze zbiórki zostanie przeznaczony na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt. Równolegle na stadionie gminnym im. Stanisława Wójcika odbywały się konkurencje sportowe: mecze piłki nożnej i piłki koszykowej, w których walczyły dzieci z rodzicami. O tę część pikniku zadbali UKS „Aktimax” Teresin oraz Akademia Sportowych Diamentów.

Oczywiście, jak zwykle przy takim festynie zwykle nie brakowało lodów, sorbetów, gofrów, waty cukrowej, jak też innych łakoci. Festyn zakończył się późnym popołudniem. A niebawem już kolejne imprezy w gminie.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz