Teresin- powrót do imprez plenerowych

Popularna impreza plenerowa wróciła po pandemicznej przerwie! Teresiński Festyn „Rodzina Razem”, bo o nim mowa, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego świetnie bawią się całe rodziny tłumnie zgromadzone na placu rekreacyjnym i gminnym stadionie. Kolejna, szósta już edycja festynu, odbyła się w niedzielę 5 czerwca. Na piknik mieszkańców naszej gminy zaprosili Rada i Wójt Gminy Teresin, Teresiński Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie.

Uczestnikom teresińskiego festynu towarzyszyły wyśmienita pogoda i fantastyczna zabawa.  Placem rekreacyjnym i gminnym stadionem przy alei XX-lecia zawładnęły całe rodziny, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie odbywały się koncerty i prezentacje młodych artystów z Teresińskiego Ośrodka Kultury oraz występy wokalno-taneczne laureatów Teresińskiego Przglądu Twórczości Scenicznej „Mrowisko”. Swoją muzyczną propozycję przedstawił także zespół „Telescope”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje i zabawy dla dzieci: dmuchańce, euro-bungee, tor przeszkód, czy karuzele. Można było również pomalować sobie buzię, poskręcać balony, popuszczać bańki mydlane, jak również uczestniczyć w wielu konkursach z nagrodami. Dzięki strażakom z OSP Teresin dzieciaki mogły zobaczyć wóz ratowniczo-gaśniczy od środka oraz poczuć się jak prawdziwi strażacy. Każde dziecko mogło także zasiąść w policyjnym radiowozie, przymierzyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant, a dzielnicowa Anna Opęchowska-Ciak chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci dotyczące pracy Policji. Trenerzy i zawodnicy LKS Mazowsze Teresin przygotowali pokazy łucznicze. Naśladowców Robin Hooda nie brakowało! Oczywiście nie mogło zabraknąć przeróżnych słodkości: lodów, sorbetów, gofrów, waty cukrowej, po które ustawiały się długie kolejki milusińskich. Zainteresowanie towarzyszyło też mini-grze harcerskiej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność przez I DH im. św. Maksymiliana Kolbego. W trakcie pikniku Fundacja „Serce dla maluszka” oraz wolontariusze ze SP w Teresinie zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Kacperka Olczaka, mieszkańca naszej gminy, który cierpi na padaczkę lekooporną spowodowaną rzadką i nieuleczalną chorobą genetyczną. Wpływ ze zbiórki zostanie przeznaczony na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt. Równolegle, na stadionie gminnym im. Stanisława Wójcika, odbywały się konkurencje sportowe: mecze piłki nożnej i piłki koszykowej dzieci kontra rodzice. O tę część pikniku zadbali UKS „Aktimax” Teresin oraz Akademia Sportowych Diamentów.

Festyn zakończył się późnym popołudniem. W rodzinnej atmosferze, rodzice ze swoimi dziećmi, miło spędzili wspólny czas. Dopisała nie tylko pogoda, ale i doskonałe nastroje.

Dzień wcześniej, w sobotę 4 czerwca, „Kino za Rogiem” zaprosiło dzieci na darmowe pokazy bajek i filmów z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie zaprezentowane filmy były bezdialogowe, dzięki czemu mogły je także obejrzeć dzieci z Ukrainy.

1 czerwca, podczas sesji Rady Gminy, wójt Marek Olechowski zapowiedział powrót kolejnych dużych i lubianych plenerowych imprez w Teresinie. Mowa o trzech ważnych dla mieszkańców wydarzeniach. 18 czerwca wraca „Teresińska Noc Czerwcowa”. Na scenie spotkają się różne muzyczne gatunki i estetyki oraz sceniczne osobowości. Nie można tego przegapić, bo tym razem gwiazdami wieczoru będą Lady Pank i Krzysztof Kasa Kasowski.  Na 15 sierpnia zaplanowano natomiast imprezę taneczno-rozrywkową „Kotlet ‘2022”, czyli przegląd zespołów grających do tańca. Na koniec – Gminne Dożynki, z których trzeba było dwukrotnie zrezygnować z powodu obostrzeń pandemicznych. Święto Plonów jest jedną z ulubionych imprez mieszkańców naszej gminy, podczas której można liczyć na sporą dawkę tanecznych przebojów i doskonałą atmosferę. Miejmy nadzieję, że zaplanowane na ten rok gminne imprezy plenerowe, będą pierwszymi zwiastunami zmian na lepsze i w kolejnych latach uda nam się już w pełni wrócić do normalności.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz