Takiego bezrobocia nie było od lat

fot.pixabay
Ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Sochaczewie poświęcone było głównie omówieniu aktualnej sytuacji na rynku pracy na terenie powiatu sochaczewskiego.

Dyrektor PUP Marlena Dębicka przedstawiła dane, które cieszą, bo już dawno nie było tak niskiej stopy bezrobocia. Na koniec kwietnia w kraju wynosiła 5,2 proc., w województwie mazowieckim 4,5 proc. a w naszym powiecie 3,4 proc. Urząd miał w ewidencji 1130 osób poszukujących zatrudnienia, w tym 613 kobiet. Wyrejestrowano 310 osób –  101 w związku z podjęciem pracy, 129 z powodu niepotwierdzenia gotowości do podjęcia pracy i 18 osób w związku z dobrowolną rezygnacją ze statusu bezrobotnego

Dyrektor PUP przedstawiła też dane dotyczące obywateli Ukrainy. Zgodnie z przepisami obywatele Ukrainy zarejestrowani jako osoby bezrobotne, mogą skorzystać, na takich samych zasadach jak obywatele Polscy ze wszystkich oferowanych usług i instrumentów rynku pracy. Na dzień 20 czerwca PUP miał w ewidencji 54 osoby bezrobotne, które przekroczyły granicę po 24 lutego br. Ponadto, zgodnie ze specustawą obywatel Ukrainy, kiedy przebywa w naszym kraju legalnie może podjąć pracę w Polsce. Pracodawca musi powiadomić PUP o tym fakcie w 14 dni od dnia powierzenia pracy obywatelowi Ukrainy. Do 19 czerwca takich zgłoszeń było 1 436.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz