Tak ma wyglądać lotnisko

Reklamy

Od granic miasta do Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie około 8-9 km. Spółka CPK pokazała dziś wariant inwestorski Portu Solidarność i zaprasza na konsultacje społeczne.

Spółka zapewnia, że wybrany układ lotniska i inwestycji towarzyszących minimalizuje negatywny wpływ na otoczenie i zapewnia optymalne parametry funkcjonalne. Wczoraj w tym temacie odbyło się specjalne spotkanie online dla mieszkańców, a już dziś ruszają konsultacje społeczne przed złożeniem kluczowego dokumentu – wniosku o decyzję środowiskową.

Ten etap zapowiedziano w grudniu ubiegłego roku, kiedy został zaprezentowany obszar preferowanej lokalizacji Portu Solidarność. Prezentując wariant inwestorski spółka CPK wykonuje kolejny duży krok naprzód w ramach postępujących przygotowań do budowy lotniska wraz z węzłem kolejowo-drogowym.

Zaprezentowany wariant inwestorski będzie elementem wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (tzw. decyzji środowiskowej), który spółka CPK planuje złożyć w trzecim kwartale tego roku. Decyzja środowiskowa to bardzo ważny element i krok naprzód w ramach procesu inwestycyjnego. Na jej podstawie inwestor może ubiegać się o uzyskanie kolejnych wymaganych decyzji administracyjnych, np. tzw. decyzji lokalizacyjnej, pozwolenia wodnoprawnego czy pozwolenia na budowę.

Dziś ruszają dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oceny oddziaływania na środowisko – będzie on częścią wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Konsultacje potrwają do 30 czerwca. Każdy zainteresowany mieszkaniec będzie mógł wyrazić zdanie przy pomocy formularza dostępnego pod adresem https://www.cpk.pl/pl/konsultacje

Dla wygody mieszkańców zostaną dodatkowo uruchomione punkty informacyjne, czynne w godz. 10:00-18:00, w których wszyscy zainteresowani będą mogli z pomocą asystenta wprowadzić swoje uwagi bezpośrednio do formularza konsultacyjnego. W Sochaczewie biuro czynne będzie 22 i 23 czerwca w Odeon Kino & Cafe, przy ul. Żeromskiego 8.

UM

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz