Sprawca został skazany

fot.pixabay

IŁÓW W ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie zakończył się proces mężczyzny – sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Tragiczny zdarzenie miało miejsce 27 lutego 2020 roku na drodze krajowej nr 50 w pobliżu Młodzieszyna.

W wypadku zginął na miejscu 23 letni mieszkaniec gminy Iłów – Mateusz Rz. W trakcie postępowania sądowego dowiedziono, że sprawca spowodowania wypadku, który był mieszkańcem Rawy Mazowieckiej, był w chwili zdarzenia pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. I to właśnie było główną śmiertelnego w skutkach zdarzenia, co wykazano niezbicie. Prokurator wnosił o zasądzenie najwyższego wymiaru kary za tego rodzaju przestępstwo, czyli 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zasądził 9 lat więzienia dla oskarżonego. Nie wiadomo, czy strony będą wnosić o apelację.

Jak informuje policja każdy przypadek jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy obu środków jednocześnie, gdy spowodowany zostanie wypadek powinien być karany z całą bezwzględnością. W sytuacji spowodowania śmierci sprawa nie powinna budzić wątpliwości oskarżenia.

Wanda Dragan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz