Sportowe propozycje w Dni Sochaczewa

Reklamy
Jak w każde Dni Sochaczewa dla mieszkańców przygotowano bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną. W ciągu trzech dni każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jako zawodnik, jak i kibic sochaczewskich klubów sportowych.

Przedszkolaki na start

W piątek 10 czerwca o godz. 10.00 na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej rozpocznie się Letnia Olimpiada Przedszkolaków pod patronatem i o puchar Burmistrza Miasta Sochaczew. Do udziału w zawodach zaproszone zostały wszystkie przedszkola z terenu Sochaczewa i okolic. Dzieci wezmą udział w kilku sportowych konkurencjach. Zespoły otrzymają puchary i medale dla wszystkich uczestników, a najlepsze przedszkola dodatkowe nagrody rzeczowe.

Ostatnia kolejka piłkarzy

Będzie to ostatni mecz w sezonie jedynej obecnie działającej w Sochaczewie drużyny piłkarskiej seniorów. W piątek o godz. 20.00, w ramach XXII kolejki płockiej klasy A, Klub Piłkarski Orkan Sochaczew zagra na stadionie przy ul. Warszawskiej w drużyną Szopen Sanniki.

Karate

W sobotę 11 czerwca w hali MOSiR przy ul. Chopina odbędą się V Mistrzostwa Karate Klub Sochaczew i towarzyszący wydarzeniu turniej rodzinny. Zawody wystartują o godz. 10.00. Na tatami rywalizować będą zawodnicy w dwóch grupach – pasy białe i pasy kolorowe. Około godz. 13.30 rozpocznie się turniej rodzinny.

Spływ Kajakowy

Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM oraz Sochaczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszaja na sobotni spływ kajakowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: sochaczewskiewopr@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 883-141-289. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce w sobotę o godz. 9:30 w parku im. Fryderyka Chopina przy ul. Podzamcze.

Zagrają rugbiści

Rugby Club Orkan Sochaczew zaprasza na „Maracanę” na ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu Ekstraligi Rugby. W sobotę o godz. 14.00, przed wielkim finałem w Sopocie, Orkan w ostatniej XVIII kolejce, podejmie Juvenię Kraków.

Turniej siatkówki plażowej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna sezon rozgrywek siatkówki plażowej. W turnieju z okazji Dni Sochaczewa weźmie udział dowolna liczba drużyn, których zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju, w niedzielę 12 czerwca od godz. 8.30. System rozgrywek ustalony zostanie po zamknięciu listy zgłoszeniowej. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 9.00. Trzy najlepsze pary otrzymają pamiątkowe puchary. Więcej informacji pod numerem telefonu: 667-080-171.

Finał tenisa stołowego

Sezon rozpoczynają siatkarze, a kończą go ping-pongiści. Po 10 miesiącach, po rozegraniu 10 rund eliminacyjnych, czas na finał cyklu Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym. Do udziału w turnieju finałowym zakwalifikowało się po ośmiu najlepszych zawodników z każdej kategorii – open, kobiety, młodzież (U-15). Organizatorzy zaplanowali również „turniej pocieszenia” dla wszystkich zainteresowanych. Zawody rozpoczną się w niedzielę 12 czerwca o godz. 9.00 w hali sportowej przy ul. Chopina.

Sport na bulwarach

W sobotę i niedzielę, w godz. 14-20, na terenie bulwarów na Bzurą odbędzie się Jarmark Sochaczewski. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą sochaczewskich stowarzyszeń i klubów sportowych. Zachęcać mieszkańców do aktywności fizycznej w strefach zmagań sportowych będą przedstawiciele: Dragon Fight Club, UKS Sochaczewskiego Centrum Sportów, Karate Klub Sochaczew, piłkarską strefę malucha przygotuje Mateusz Sikorski z „Piłkarskich Orłów”.

UM/ MOSiR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz