Setka dzieci do przebadania

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Podczas Dni Sochaczewa, jak co roku, odwiedzi nasze miasto gabinet na kołach fundacji Ronalda McDonalda. Lekarze specjaliści za pomocą usg przebadają dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat. Zapisy na bezpłatne badania będą przyjmowane w dniach 6-7 czerwca.

Ambulans w piątek 10 czerwca o godz. 9 ustawi się na placu Kościuszki i zostanie tam do następnego dnia. Z badań będą mogły skorzystać dzieci mieszkające w Sochaczewie, począwszy od 9 miesiąca do szóstego roku życia. Limit przewiduje 100 pacjentów w ciągu dwóch dni. Rodzice, którzy chcieliby sprawdzić, czy ich dziecko nie posiada ukrytych wad rozwojowych, czy ich zdrowie nie budzi medycznych zastrzeżeń, mogą dzwonić w dniach 6-7 czerwca od godz. 8 do 16 do urzędu miejskiego pod nr tel. 46 862 22 35 w. 440.

Badania usg w ambulansie Ronalda McDonalda mają już swoją markę, także w Sochaczewie. Zawsze jest komplet chętnych na całe dwa dni. Usg jest bezbolesne, trwa kilkanaście minut, podczas których lekarze radiolodzy sprawdzają wszystkie najważniejsze narządy wewnętrzne i potrafią ocenić, czy dziecko powinno zostać poddane dodatkowym badaniom, aby potwierdzić lub wykluczyć wstępną diagnozę. Wczesne wykrycie ewentualnych schorzeń daje szansę na kierunkowe leczenie, rodzic otrzymuje poradę, do jakiego specjalisty należy się zgłosić. Jednak większość dzieci kończy wizytę w ambulansie bez żadnych zaleceń, są zdrowe, nie potrzebują dodatkowych badań, a ich rodzice mogą spać spokojnie.

Koszt badań pokrywa miasto.

UM Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz