Procesje w Boże Ciało

fot. pixabay

16 czerwca w kościele Katolickim obchodzone będzie jedno z najważniejszych świąt  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W czasie obchodów święta organizowane są procesje.

Parafia w Karwowie

W parafii świętego  Brata Alberta uroczysta Msza Święta odprawiona zostanie o godzinie 11.00. Uczestnicy  procesji ulicami Lazurową, Rumiankową, Chabrową i Porzeczkową.

Parafia Boryszew

W parafii w Boryszewie Msza z procesją rozpocznie się o godzinie 10.30. Następnie uczestnicy przejdą ul. 15 Sierpnia, Pionierów i z powrotem 15 Sierpnia.

Parafia św. Wawrzyńca

Uroczysta suma rozpocznie się o godzinie 11.00.  Po Mszy Świętej wyruszy procesja. Uczestnicy będą się modlić przy czterech ołtarzach. Procesja odbędzie ulicami: Traugutta, Reymonta, 1 Maja i Warszawską.

Parafia w Trojanowie

Msza Święta z procesją rozpocznie się o godzinie  10.00. Uczestnicy procesji przejdą do 4 ołtarzy tj.: przed  pomnik koło kościoła,  kapliczkę na skrzyżowaniu  ulic 600-lecia i Trojanowskiej,  skrzyżowanie Trojanowskiej oraz   krzyż przy ulicy Okrężnej.

Parafia w Chodakowie

Uroczystą sumą  o godzinie  11.00 rozpoczną mieszkańcy Chodakowa Święto Bożego Ciała. Następnie w procesji przejdą  do 4 ołtarzy  ulicami Młynarską , Grunwaldzką, Chopina i Parkową.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz