Ponad dwieście tysięcy złotych wsparcia od marszałka

Ochrona powietrza i klimatu, wsparcie dla sołectw oraz działkowców – to działania w powiatach sochaczewskim, żyrardowskim i w Górze Kalwarii, które otrzymały wsparcie samorządu województwa. Na ich realizację władze regionu przeznaczą ponad 1,6 mln zł. Dziś umowy z beneficjentami podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz radni województwa mazowieckiego.

Wród nich znalazł się samorząd Sochaczewa. Miasto otrzymało 200 tys. dotacji na ekologiczne mycie ulic na mokro z wykorzystaniem wody pobieranej ze zbiorników retencyjnych powstałych w 2020 i 2021 roku w Chodakowie i przy ul. Płockiej.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, fundusze z programów wsparcia pozwalają realizować projekty, które przyczyniają się do polepszenia jakości życia mieszkańców

– To właśnie członkowie lokalnych społeczności najbardziej doceniają efekty inwestycji. Nasze wsparcie to dodatkowy bodziec do rozwoju dla wielu samorządów lokalnych. To także coś, na co czekają mieszkańcy, którym zależy na przyjaznym, atrakcyjnym, ale i bezpiecznym i zdrowym otoczeniu. – dodaje.

Wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński zaznacza, że realizowane przez samorząd Mazowsza programy wsparcia to ogromna pomoc dla lokalnych samorządów.

– Dzięki naszej racjonalnej polityce w gospodarowaniu środkami z budżetu województwa mazowieckiego, udało się wykonać wiele inwestycji, jak również pomóc lokalnym samorządom w realizacji ich zadań. To ważne, bo mamy świadomość, że często bez tego wsparcia wiele z nich, z uwagi na brak wystarczających środków, mogłoby nie powstać. Aktywność i zaangażowanie samorządów w ubieganiu się o środki jest dla nas dodatkową motywacją – podkreśla.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz