Ponad 10 milionów na inwestycje – w tym na remont stacji w Tułowicach

Reklamy

Gmina Brochów pozyskała duże dofinansowanie z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych prowadzonego w ramach rządowego funduszu Polski Ład. 

6 czerwca w Tułowicach z mieszkańcami i samorządowcami z gminy Brochów spotkał się minister Maciej Małecki, który przekazał promesę na ponad 10 milionów złotych na ważne inwestycje.

– Miałem dziś wielką radość spotkać się z wójtem Piotrem Szymańskim, radnymi i strażakami i przekazać symboliczną promesę.

Za prawie 10,5 miliona złotych W Brochowie zostanie rozbudowana sieć wodociągowa. Zmodernizowane zostaną także  budynki użyteczności publicznej. Między innymi rozbudowany zostanie budynek stacji w Tułowicach, tej która służy jako Centrum Kultury w Gminie Brochów.

To jest kolejna dotacja, która trafia na konto gminy Brochów – powiedział minister Maciej Małecki.

W gminie Brochów zostaną zrealizowane  takie inwestycje jak: budowa i modernizacja sieci wodociągowej w Gminie Brochów w trybie zaprojektuj i wybuduj i rewitalizacja i budowa budynków użyteczności publicznej, w tym szkół podstawowych i stacji w Tułowicach.

Rozbudowa wodociągów zawsze była naszą bolączką. Mamy teraz bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Piasków Duchownych, że możemy ruszać z inwestycją pełną parą.  Będziemy się starać wykorzystać  dofinansowanie – podkreślił  Piotr Szymański, wójt Gminy Brochów.

źródło i fot UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz