POCHYLĄ SIĘ NAD MIASTEM

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

Przed nami kolejna sesja Rady Miejskiej. Tym razem radni udzielą na niej nie tylko absolutorium burmistrzowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Sochaczewa. Zdecydują między innymi o wykupie ulicy Rybnej, dokonają zmian w zagospodarowaniu Pól Czerwonkowskich oraz wprowadzą darmową komunikację na terenie Sochaczewa.

W środę, 8 czerwca, odbędzie się ostatnia przedwakacyjną przerwa, tak zwana merytoryczna sesja rady Miejskiej, choć patrząc na poprzednie sesje merytorycznej dyskusji trudno będzie oczekiwać.

Pomoc dla Gródka

Głównym punktem obrad będzie udzielenie burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok. Na tym się jednak nie skończy.

Radni podczas sesji dokonają zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasto Sochaczew. Wpisując do niej między innymi środki na opracowanie strategii rozwoju miasta na lata 20204-2030 oraz program rewitalizacji Sochaczewa na lata 2024-2030. Dokonane zostaną również zmiany w tegorocznym budżecie.

Jeżeli radni wyrażą na to zgodę, to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie mógł liczyć na wyższe dotacje. Konieczność ich podwyższenia jest związana z gwałtownym wzrostem cen nośników energii w tym prądu. Prawdopodobnie ta uchwała zostanie podjęta jednomyślnie podobnie ja ta dotycząca przekazania 100 tysięcy złotych na pomoc rzeczową dla partnerskiego Gródka, położonego w obwodzie chmielnickim na terenie Ukrainy. Środki te zostaną przeznaczone na zakup żywności, leków, odzieży oraz plecaków. Dajmy, że lista potrzebnych rzeczy została przesłana władzom Sochaczewa przez władze Gródka.

Darmowa komunikacja

Podczas sesji radni dokonają także zmian miejskich programów społecznościowych: ,,Sochaczewska Karta Rodziny”, ,,Sochaczewska Karta Seniora”, ,,Sochaczew Weteranom”, ,,Sochaczewska Karta Mieszkańca” oraz ,,Sochaczew Honorowym Dawcom Krwi”. Chodzi m.in. od darmowe przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy Karty Mieszkańca i możliwość darmowego parkowania w płatnej strefie dla honorowych dawców krwi.

Podczas sesji rozpatrzony zostanie projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Sochaczew dla terenu położonego przy ul. Olimpijskiej. Dodajmy, że plan ma obejmować całą tzw. miejską działkę położoną na polach. Czyli teren, gdzie planowana jest budowa osiedla mieszkaniowego oraz działkę, na której zostanie wybudowana nowa siedziba sochaczewskiego sądu.

Radni zdecydują również o przekazaniu na rzecz Sochaczewskiego Centrum Kultury amfiteatru oraz o nabycie gruntów, przez które przebiega ulica rybna. Co pozwoli na jej poszerzenie i przebudowę. Dodajmy, że chodzi o odcinek ulicy od skrzyżowania z Zamkową w kierunku Gawłowa.

Sesję jak zwykle zakończą zapytania i wolne wnioski radnych oraz sprawy różne.

Jerzy Szostak

fot. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz