Pobieli i uczcili pamięć Sylwestra Rozdżestwieńskiego

W słoneczny piątkowy poranek, 3 czerwca na stadionie MOSiR-u w Sochaczewie spotkali się organizatorzy wraz z uczestnikami dziewiątego już Biegu Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Bieg odbywa się w czasie zbliżonym do śmierci znanego, nie tylko lokalnie, komentatora i dziennikarza, spikera wielu wydarzeń sportowych.

Trasa tradycyjnie rozpoczęła się na stadionie MOSiR-u w Sochaczewie od marszobiegu wokół stadionu a następnie uczestnicy przejechali autokarami do Szkoły Podstawowej w Żukowie, skąd przemiennie reprezentacja młodzieży i dorosłych pokonała trasę biegnąc aż do Iłowa na cmentarz, gdzie pochowany jest S. Rozdżestwieński. Po drodze dołączyła grupka rowerzystów – uczniów szkoły z Iłowa. W tym roku uczestnicy zatrzymali się na chwilę w Młodzieszynie przy szkole, gdzie na nowo wybudowanym stadionie lekkoatletycznym młodzież przebiegła jedną rundkę. W Biegu wzięli udział uczniowie ze szkół w Młodzieszynie, Kamionie, Janowie oraz Iłowie. Towarzyszyli im opiekunowie, a także dyrektorzy szkół. Na MOSiR-ze Bieg zainaugurowali m.in. Michał Orliński, dyrektor Biura Poselskiego posła Macieja Maleckiego a także w imieniu organizatorów: Bogumił Czubacki – członek Zarządu Powiatu oraz Marcin Odolczyk – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu a także Zenon Grąbczewski, prywatnie przyjaciel zmarłego śp. pana Sylwestra. Z kolei w Iłowie na uczestników czekali m.in. Jan Kraśniewski – wójt gminy Iłów, Przemysław Wasilewski – wiceprzewodniczący Rady Gminy w Iłowie a także Filip Kopka – radny powiatowy, Jakub Zientara – radny gminny i prezes OSP Iłów oraz komendant gminny OSP Józef Smagała. Przez całą drogę Biegowi towarzyszyli strażacy z gminy Iłów oraz Młodzieszyna. Do wydarzenia przyłączyli się przyjaciele i znajomi śp. Sylwestra, który był honorowym obywatelem miasta Sochaczew i gminy Iłów, był też radnym miejskim. Jak co roku zgromadzeni na grobie śp. pana Sylwestra zapalili znicze, złożyli wiązanki a młodzież kwiaty. Był czas na modlitwę oraz wspomnienia, a te najmocniej wybrzmiały w Szkole Podstawowej w Iłowie, gdzie na zakończenie symbolicznego Biegu spotkali się wszyscy, by obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą patronowi wydarzenia, opowiadano o pracy dziennikarskiej i jego pasji do sportu. Organizatorzy zadbali o poczęstunek – była pyszna grochówka i słodkie wypieki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie jest jednym z organizatorów tego sportowego wydarzenia. Wspiera je też Urząd Gminy w Iłowie i Urząd Gminy w Młodzieszynie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zmarły w wieku 73 lat – 15 maja 2013 roku Sylwester Rozdżestwieński był nie tylko dziennikarzem sportowym, ale też pedagogiem – dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żukowie. Komentował zawody osób niepełnosprawnych, wydarzenia sportowe drużyn strażackich, nie odmawiał nigdy prowadzenia spikerki podczas turniejów tenisa stołowego czy imprez okolicznościowych połączonych z rekreacją. Przeprowadził setki wywiadów ze znanymi sportowcami i ich trenerami, m.in. medalistami olimpijskimi, mistrzami świata i Polski. Jego pasją sportową była lekkoatletyka, ale też tenis, w tym też stołowy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz