PEC ogrzeje Siódmą Dzielnicę

fot.pixabay

SOCHACZEW Docelowo na osiedle „Siódma Dzielnica” powstające przy ulicy Głowackiego ma się składać dziewięć bloków. W pierwszym etapie do użytku oddane zostaną dwa, a w nich prawie 90 mieszkań. Jak czytamy na stronie internetowej dewelopera, wszystkie lokale są już sprzedane lub zarezerwowane. Bloki ogrzeje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, spółka należąca do miasta.

Jak mówi jej prezes Jarosław Dorociak, 13 czerwca rozpoczną się prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Potrwają około 3 miesięcy, a „Siódma Dzielnica” przyłączona zostanie do ciepłowni przy ulicy 1 Maja 3.

Sieć przechodzić będzie przez ulice 1 Maja, Piłsudskiego, tory kolejowe, dalej ułożona zostanie w ulicy M.C. Skłodowskiej. Prace przeprowadzone zostaną głównie metodą rozkopu, ale planujemy też przewiert pod ulicą Piłsudskiego i torami kolejowymi. Łączna długość planowanej sieci to 430 m. W związku z tym występować będą czasowe utrudnienia w ruchu, za które z góry przepraszam. Zrobimy wszystko, by były jak najmniejsze – mówi prezes PEC.

Odczują je piesi i kierowcy korzystający z ulic M. C.-Skłodowskiej, Willowej, Różanej, 1 Maja oraz ulicy Piłsudskiego. Utrudnienia będą dotyczyć również drogi dojazdowej do posesji usytuowanych wzdłuż torów kolejki wąskotorowej. Prace rozpoczynają się od terenu osiedla budowanego przy ulicy Głowackiego.

Specjalnie zaczynamy w połowie czerwca, by najtrudniejsze roboty wykonywać w wakacje, przy znacznie mniejszym ruchu na drogach. O tym, kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień, będziemy ich na bieżąco informowali – podkreśla Jarosław Dorociak.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz