ODPOWIE ZA GROŹBY KARALNE

fot.pixabay
Reklamy
Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Teresin podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiadki. Mężczyzna miał skierować w kierunku kobiety wiatrówkę. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali powiadomieni, że mieszkaniec gminy Teresin kierował groźby karalne wobec swojej sąsiadki. Między kobietą a mężczyzną już wcześniej dochodziło do nieporozumień. W dniu interwencji mężczyzna miał wyjąć przedmiot przypominający broń i skierować go w stronę kobiety. Na miejsce wezwano mundurowych.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, na miejsce przyjechało kilka patroli Policji. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, która przypominała broń. Jednostka została zabezpieczona, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, stawiał czynny i bierny opór. Urządzenie do pomiaru wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Teresin usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz