Oddadzą halę w połowie wakacji

Reklamy

W połowie wakacji sala gimnastyczna przy boryszewskiej „Dwójce” będzie gotowa do użytku. Firma Ella, budująca obiekt na zlecenie Urzędu Miejskiego, wykona dodatkowe prace nieobjęte pierwotną umową.

Największa inwestycja oświatowa ostatnich lat realizowana przez miejski samorząd, jaką jest budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, zbliża się do finiszu. Jak informuje Urząd Miejski, obiekt ma być gotowy do użytku w połowie lata. Do wykonania pozostały jedynie prace wykończeniowe. Dodatkowo wykonawcy inwestycji, którym jest firma Ella, zlecono montaż nowego ogrodzenia panelowego, remont pomieszczeń prowadzących do wejścia do sali gimnastycznej, montaż rurociągów ciepłowniczych, przedłużenie linii energetycznej, wykonanie obudowy kanałów wentylacyjnych i zakup dodatkowego wyposażenia sali. Roboty wyceniono na 207 tys. zł.

Przypomnijmy, że budowa hali przy „Dwójce” stała się możliwa dzięki pozyskaniu 4,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Nowa sala przylega do szkoły od strony zachodniej, a wejść do niej można zarówno z budynku szkoły, jak i od strony ulicy Pionierów. Obiekt będzie posiadał boisko główne o wymiarach 28 na 15 m z przepisowymi polami do gry w siatkówkę i koszykówkę. Hala zostanie również wyposażona w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Zbudowana zostanie składana widownia dla około 100 osób. Powstaną dwa węzły sanitarne wyposażone w minimum cztery stanowiska prysznicowe oraz umywalki i toalety. Sala będzie posiadała także dwie szatnie, salę fitness, magazyn, pokój dla nauczycieli oraz osobną szatnię i toaletę dla kibiców. Ze względów ekonomicznych i środowiskowych zdecydowano się projekt wzbogacić o instalację fotowoltaiczną, która zamieni energię słoneczną w elektryczną.

Dodajmy, że obiekt, który zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ma być po zakończeniu zajęć szkolnych udostępniany mieszkańcom. Natomiast stara sala zostanie zachowana i będą z niej korzystać uczniowie młodszych klas.

Przy okazji warto przypomnieć, że o budowie nowej sali przy boryszewskiej podstawówce mówiło się od dawna, ale brak środków w kasie miasta powodował, że tak potrzebna inwestycja była odkładana na kolejne lata.

W tym czasie jednak miejski samorząd wybudował podobne obiekty przy Szkole Podstawowej nr 4 i nr 1. Dwójka musiała jednak czekać na lepsze czasy, podobnie jak SP nr 7, która także nie posiada podobnego obiektu spełniającego obecne normy. O ile budowa nowej sali sportowej przy „Siódemce” to odległa przyszłość, to inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 2 to już historia.

Jerzy Szostak

fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz