Nowi księża w sochaczewskich parafiach

fot. Parafia Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie

Poznaliśmy  już zmiany personalne księży z diecezji łowickiej. 

I tak: Ksiądz  mgr Grzegorz Krupa zmieni parafię  świętego Wawrzyńca na łowicką:  Wniebowzięcia NMP. Natomiast na jego miejsce został powołany ksiądz  mgr Łukasz Gawrzydek, który pełnił posługę  w parafii Wniebowzięcia NMP w Łowiczu.

Ksiądz  mgr lic. Mariusz Makowski  z parafii MBNP w Boryszewie, gdzie był  wikariuszem by zostać administratorem parafii Osmolin. Zastąpi go  ksiądz  mgr Bartłomiej Jaska – neoprezbiter.

Natomiast ksiądz  kan. dr Dariusz Kuźmiński z  Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie został mianowany dziekanem dekanatu Łowicz – Katedra. Obejmie parafię Łowicz – Wniebowzięcia NMP. A zastąpi go na  stanowisku proboszcza  ksiądz mgr Jan Rawa, który pełnił funkcję  był proboszcza w   Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.

Z parafii w Chodakowie  p.w. św. Józefa Robotnika   odchodzi ksiądz  mgr Krzysztof Tempczyk, by pełnić posługę w parafii  Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Na jego miejsce przyjdzie  ksiądz  mgr Piotr Paweł Zieliński, który dotąd służył w Wysokienicach.

red

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz