Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie sochaczewskim

Kolejne 10 inwestycji w powiecie sochaczewskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 824 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa Otwartej Strefy Sportu i Rekreacji w Konarach czy modernizacja strażnicy OSP Witkowice – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie sochaczewskim wsparcie w wysokości ponad 640 tys. zł otrzymają 3 inwestycje.

– Dostrzegamy potrzeby i wspieramy naszą lokalną społeczność. Chcemy zapewnić naszym mieszkańcom wysoki standard życia. Dotyczy to zwłaszcza oświaty oraz sportu i rekreacji. Zwiększyliśmy w tym roku środki na rozwój bazy sportowej na Mazowszu i dzięki temu w całym regionie zostanie zrealizowanych 189 inwestycji sportowych – mówi wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie sochaczewskim:

– budowa Otwartej Strefy Sportu i Rekreacji w Konarach – 190 tys. zł;

– remont boiska wielofunkcyjnego w Kozłowie Biskupim          – 250 tys. zł;

– modernizacja sali gimnastycznej „dużej” i „małej” w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, powiat sochaczewski – 200 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 7 strażnic z powiatu sochaczewskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 184 tys. zł.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie sochaczewskim:

– remont strażnicy OSP Janaszówek, gmina Sochaczew – 22,5 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Nowa Sucha, gmina Nowa Sucha – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Paprotnia, gmina Teresin – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Kromnów, gmina Brochów – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Wężyki, gmina Rybno – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Witkowice, gmina Młodzieszyn – 27,5 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Iłów, gmina Iłów – 14 tys. zł.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz