Na ratunek Gabrysi

Fundacja Dziecięca Fantazja prosi o pomoc w zbiórce funduszy dla 10-letniej Gabrysi Księżak, mieszkanki Sochaczewa, która od urodzenia zmaga się z nieuleczalnymi wadami spowodowanymi przez trisomię 21 pary chromosomów, czyli Zespół Downa. Pomimo to dziewczynka jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem, pełnym marzeń, jak każde inne dziecko. Stara się też walczyć z narzuconymi przez życie ograniczeniami.

Po kompleksowej diagnostyce specjaliści stwierdzili u Gabrysi Księżak wiele schorzeń współistniejących, m.in. niedoczynność tarczycy, astygmatyzm, niedosłuch ucha lewego, refluks żołądkowo-przełykowy, skoliozę, kamicę woreczka żółciowego i obniżone napięcie mięśniowe. To bardzo dużo, jak na tak małe dziecko.

Więc walka o komfort życia i zdrowie dziewczynki jest bardzo ciężka i długotrwała. Te schorzenia współistniejące powodują, że dziewczynka wymaga stałej, specjalistycznej opieki, intensywnej rehabilitacji i przyjmowania leków. Codzienne wydatki na rehabilitację dziecka powodują to, że czasem brakuje na realizację zwykłych dziecięcych marzeń. I tu pojawia się apel Fundacji, by pomóc dziecku je zrealizować. Gabrysia bardzo chciałaby się nauczyć jeździć na rowerze. Niestety, nie jest w stanie tego zrobić na zwykłym, dwukołowym pojeździe. Dlatego marzeniem dziewczynki jest dostosowany do jej potrzeb rehabilitacyjny rower trójkołowy. A jego koszty są dość duże, jak na możliwości rodziny. Potrzeba na to 2,7 tys. złotych. Taka kwota na spełnienie marzenia 10-latki jest poza możliwościami finansowymi rodziny. Tylko wsparcie ze zbiórki da szansę dziecku, by wsiadło na rower i poznało uroki jego jazdy.

Codzienność Gabrysi to przyjmowanie leków, terapia i stała opieka ze strony drugiej osoby. Dziewczynka na co dzień uczęszcza do zespołu szkół specjalnych, gdzie uczy się funkcjonowania i podstawowych czynności, żeby móc sobie radzić. Jest również objęta pomocą psychologiczno-pedagogiczną, gdyż mówi niewyraźnie i ciężko ja zrozumieć innym. Stąd też konieczna jest praca z logopedą i terapia w tym kierunku. Niezbędna jest również rehabilitacja ruchowa i zajęcia z integracji sensorycznej, żeby wesprzeć jej rozwój ruchowy i zapewnić jej szansę na jak największą samodzielność. Taki rower trójkołowy da jej szansę na bycie choć w części samodzielną.

Zbiórka dla Gabrysi prowadzona jest na stronie – wishsurfing.pl/zbiorka/1221. Można przekazać na jej konto każdą, dowolną kwotę. Można też wpłacić darowiznę na konto – Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja „Serce dla Maluszka” ul. Kowalska 89, 43-300 Bielsko-Biała, z tytułem: Gabriela Księżak.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi jej są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało się tej Fundacji spełnić ponad 8 tys. wyjątkowych marzeń.

Organizacja ta zaprasza rodziców i opiekunów chorych dzieci do zgłaszania fantazji swoich pociech. Wystarczy wejść na stronę https://f-df.pl/ i przedstawić prośbę. Marzenia chorych dzieci mogą stać się rzeczywistością, trzeba tylko je zgłosić.

Bogumiła Nowak

Fot. Fundacja Dziecięca Fantazja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz