Na budowie hali

Reklamy

W dynamicznym tempie toczą się prace na budowie hali sportowej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie.

Każdy kolejny tydzień przynosi kolejne dobre wieści. Pod wrażeniem tego, co dzieje się na placu budowy był też Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który udał się z gospodarską wizytą do powstającego obiektu. – Od mojej ostatniej obecności na budowie zmieniło się naprawdę wiele. Cieszy mnie, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Efekty są bardzo widoczne, już nie mogę się doczekać zakończenia inwestycji. Wiem, że będzie to przepiękny, nowoczesny i bardzo funkcjonalny obiekt, który na długie lata będzie służył przede wszystkim usportowionej społeczności „Osiemdziesiątki” – mówił wicestarosta.

Inwestycja wsparta jest ze środków rządowych. Koszt zadania to ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. Inwestorem jest samorząd powiatowy. Jak relacjonuje Michał Felczak, kierownik budowy – Obecnie skupiamy się na wewnętrznych pracach wykończeniowych. Wykonywane są sufity podwieszane, układane glazury i terakoty, trwa gipsowanie oraz malowanie ścian. Zakończono wykonywanie trybuny w technologii pokrycia żelbetu epoksydem, zamontowano barierkę. Pracujemy nad izolacją i montażem akustyki heradesign. Z kolei na zewnątrz trwają prace przy układaniu dróg i parkingów z kostki brukowej oraz prace elewacyjne – wyjaśnia.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz