LEGIA MTB MARATON i Gminny Piknik Rodzinny w Rzepkach

Reklamy

29 maja br. po raz pierwszy przez teren Gminy Iłów przejechał LEGIA MTB MARATON. Miejsce startu i mety usytuowane było przy domku myśliwskim „Hubertówka”. Trasa maratonu przebiegała głównie przez drogi polne i leśne, tworząc niezwykły klimat zawodów.

Po rywalizacji i dekoracji najlepszych zawodników przyszedł czas na wspólne świętowanie Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka czyli Gminny Piknik Rodzinny. Pogoda nie popsuła planów, zatem dopisali mieszkańcy i goście. Uśmiechy najmłodszych korzystających z bezpłatnych atrakcji zapewniały organizatorów o dobrej zabawie. Dodatkową niespodzianką była prezentacja Wozu Strażackiego zorganizowana przez OSP Giżyce, dająca możliwość spełnienia niejednego marzenia o byciu strażakiem.

Piknik oficjalnie otworzyli Wójt Gminy Iłów Jan Kraśniewski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rafał Durzyński oraz prowadząca niedzielne spotkanie Sekretarz Gminy Iłów Katarzyna Michalska.

Pierwsze na piknikowej scenie wystąpiły dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Koncercie dla „Mam, Mamuś, Mateczek” z udziałem laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Dla Ciebie Mamo”. Następnie pojawiły się Zespoły „NASZ CZAS” i „Iłowiacy” w równie poruszających utworach przygotowanych z okazji Dnia Matki. Po koncercie nagrody z rąk Wójta Jana Kraśniewskiego, Dyrektor GOK Małgorzaty Kunz i Dyrektor GPB Anny Kornackiej – Bartos odebrali laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Dla Ciebie Mamo”. Po oficjalnej części rozpoczęła się biesiada, podczas której bawiono się przy utworach w wykonaniu zespołów BOBMLE, ALTER EGO oraz NASZ CZAS.

Nie zabrakło atrakcji dla podniebienia. Na wszystkich czekała bezpłatna wojskowa grochówka. Atrakcją pikniku był również poczęstunek przygotowany przez gospodarzy miejsca – członków Koła Łowieckiego „ŻBIK”. Komercyjnie można było spróbować także pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Iłów. Kiełbaski z grilla, pierogi, chleb ze smalcem czy marynowana marchewka, a także serniki, babeczki, truskaweczki – wybór był ogromny, a wszystko pyszne. Podczas pikniku nie zabrakło stanowiska GOPS, na którym można było uzyskać wiele cennych informacji oraz stoiska Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowanego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Iłowie, gdzie czekały na dzieci malowanki, rebusy i zagadki.

Podczas pikniku podziękowano wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, wśród nich znaleźli się: Koło Łowieckie „ŻBIK” w Iłowie, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie.

LEGIA MTB MARATON

Komendant Gminnego OSP Pan Józef Smagała i Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Iłów

Dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego Pan płk pil. mgr inż. Maciej Siemiński

Pani plut. Lidii Mielczarek z Zespołu Zabezpieczeń 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w kompleksie Sochaczew

Pan st. chor. sztab. Dariusz Kowalski z Zespołu Zabezpieczeń 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w kompleksie Sochaczew

Ochotnicza Straż Pożarna w Iłowie

Pan Andrzej Wojciechowski

Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich „Cztery Dobra” w Giżycach

Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich w Iłowie

Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich w Ładach

Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich „Nadwiślanki” w Suchodole

Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich Ostrowce

Koło Gospodyń Wiejskich „Pszczółki” w Kapturach

WORLD MEDIA Sp. z o.o.

Recon AGENCJA EVENTOWA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie

Środowiskowa Hala Sportowa w Iłowie

Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Iłowie

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz