
Katalog zgłoszeń, które można nanieść na KMZB jest bardzo szeroki. Analizując funkcjonowanie platformy można stwierdzić, że mieszkańcy garnizonu mazowieckiego chętnie z niej korzystają. W okresie od 1 stycznia 2022 roku do 10 czerwca 2022 roku na terenie województwa mazowieckiego oznaczono 10 128 zgłoszeń, z czego 6080 zgłoszeń (60,03%) zostało potwierdzonych. Większość zgłoszeń dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości – 3867 zgłoszeń (38,2%) oraz nie prawidłowego parkowania- 2286 zgłoszeń (22,6%). Następne w kolejności były spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 1144 zgłoszeń (11,3 % ), niewłaściwa infrastruktura drogowa – 895 zgłoszeń (8,8%), dzikie wysypiska śmieci – 335 zgłoszeń (3,3%) oraz grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacja – 319 zgłoszeń (3,1%). Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m.in. wałęsających się psów, aktów wandalizmu, nielegalnych rajdów samochodowych, złej organizacji ruchu, używania środków odurzających, niszczenia zieleni, miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej, zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji, za pomocą, której każdy obywatel w trosce o bezpieczeństwo ma możliwość dzielenia się informacjami o potencjalnych zagrożeniach z Policją. KMZB udowodniła swoją przydatność niezliczoną ilość razy. Wielokrotnie Policja informowała o usunięciu zagrożeń dzięki zgłoszeniom przesłanym przez obywateli.
Pisaliśmy o tym:
Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a zaznaczenie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z KMZB przy pomocy smartphona, tabletu lub komputera, wpisując adres strony internetowej: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html .
Jeśli zauważysz, że w Twoim otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, wejdź na powyższą stronę i zgłoś to na mapie.
Informacje, jak funkcjonuje i jak nanieść zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można uzyskać ogladając film zamieszczony poniżej.
Przypominamy, że w przypadku pilnych spraw zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis