Julia Kołodziejak z Teresina w warszawskiej obsadzie musicalu „Matylda”

„Matylda” to prawdziwy musicalowy hit, który do Polski został przeniesiony prosto ze scen West Endu i Broadwayu. Spektakl w wykonaniu Royal Shakespeare Company jest na londyńskiej scenie grany od ponad dziesięciu lat. To prawdziwy rekordzista, bowiem w 2012 r. zdobył siedem Olivier Awards w Wielkiej Brytanii, a rok później został nagrodzony pięcioma Tony Awards w Stanach Zjednoczonych.

„Matyldę” na West Endzie obejrzał Jacek Mikołajczyk – dyrektor artystyczny stołecznego Teatru Syrena i reżyser uwielbianego „Bulwaru Zachodzącego Słońca” Opery Nova – po czym postanowił wystawić spektakl w Polsce.  Musical powstał jako koprodukcja warszawskiego Teatru Syrena i bydgoskiego Teatru Kameralnego.

„Matylda” opowiada o genialnej dziewczynce o niecodziennych zdolnościach, zaczytanej w książkach, której przyszło wychowywać się w rodzinie bezmyślnie zapatrzonej w ekran telewizora. Tytułowa bohaterka trafia do szkoły rządzonej przez antypatyczną dyrektorkę Agatę Łomot, byłą mistrzynię w rzucie młotem. Na szczęście na szkolnej drodze Matyldy pojawia się również nauczycielka Panna Miodek, która potrafi dostrzec wielki talent dziewczynki.

Obsada syreniej wersji „Matyldy” została wyłoniona w castingach dla profesjonalnych i dziecięcych aktorów. Na scenie przy ul. Litewskiej 3 zobaczymy czołowe nazwiska polskiego musicalu, między innymi Damiana Aleksandra, Edytę Krzemień oraz kilkanaścioro utalentowanych wokalnie, ruchowo i aktorsko dzieci. W rolę Matyldy w Warszawie wciela się mieszkanka naszej gminy Julia Kołodziejak, uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, która wraz z innymi dziećmi będzie brała udział w spektaklach. Premierę musicalu zaplanowano na wrzesień 2022 roku. Przypomnijmy, że Julia wystąpiła już na deskach Teatru Studio Buffo („Polita”, „Piotruś Pan”), Polskiej Opery Królewskiej („Mały Kominiarczyk”), a także w musicalu „Sara” w Teatrze Rampa.

Możliwość rezerwacji i zakupu biletów oraz terminy spektaklu są zamieszczone na stronie warszawskiego Teatru Syrena. Julia jest w obsadzie: 15 września godz. 19:00, 17 września godz. 15:00, 21 września godz. 19:00, 25 września godz.18:00.

Gdyby ktoś miał ochotę się wybrać, serdecznie zapraszamy!

źródło: UG Teresin na podst. materiałów prasowych
fot. Teatr Syrena

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz