I Zawody Jeździeckie Western Cup

JÓZIN W Centrum Szkolenia Jeździeckiego Rancho Rumak w Józinie 5 czerwca po raz pierwszy odbyły się zawody Jeździeckie – Western o puchar Damiana Jaworskiego, wójta gminy Rybno.  Pogoda dopisała i dzięki temu przybyło bardzo wielu zawodników oraz fanów koni i jeździectwa. Współorganizatorem imprezy obok wójta gminy Rybno była Sylwia Kubiak z Centrum Szkolenia Jeździeckiego Rancho Rumak.

W zawodach i szkoleniu wzięło udział prawie 20 uczestników, rozdano 7 pucharów, 14 medali i łącznie 25 nagród. Poza siedmioma konkurencjami, udekorowany był również najmłodszy uczestnik zawodów oraz rozegrano zupełnie nową konkurencję, Hobby Horse.

Zawody, które rozpoczęły się o godzinie 12.00, zostały poprzedzone szkoleniem z Magdaleną Szarszewską, sędzią międzynarodowym dyscyplin western.

Impreza została skierowana do każdego uczestnika, niezależnie od stylu jazdy czy poziomu zaawansowania. Obok pokazów i zawodów jeździeckich na uczestników czekały różne atrakcje, m.in. grill, ciekawostki dla najmłodszych, przejażdżki konne. I najważniejsze, start i udział w zawodach był bezpłatny.

Cieszę się, że udało się właśnie w naszej gminie przeprowadzić pierwsze zawody konne. Mam nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w nasz kalendarz imprez. Liczę, że zawody będą odbywać się cyklicznie, co roku i stopniowo rozrastać. Może uda się przyciągnąć więcej uczestników i zawodników, i podnieść rangę zawodów – mówi Damian Jaworski, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy wsparli gminę organizacyjnie oraz sponsorom.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz