Hala „Dwójki” na finiszu

SOCHACZEW Prace na budowie na nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zbliżają się do finiszu, a ten nastąpi wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gotowe jest już całe otoczenie budynku, a obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz hali.  

Przypomnijmy, że budowa hali przy „Dwójce” stała się możliwa dzięki pozyskaniu 4,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Nowa sala przylega do szkoły od strony zachodniej, a wejść do niej można zarówno z budynku szkoły, jak i od strony ulicy Pionierów. Obiekt będzie posiadał boisko główne o wymiarach 28 na 15 m z przepisowymi polami do gry w siatkówkę i koszykówkę. Hala zostanie również wyposażona w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Zbudowana zostanie składana widownia dla około 100 osób. Powstaną dwa węzły sanitarne wyposażone w minimum cztery stanowiska prysznicowe oraz umywalki i toalety. Sala będzie posiadała także dwie szatnie, salę fitness, magazyn, pokój dla nauczycieli oraz osobną szatnię i toaletę dla kibiców. Ze względów ekonomicznych i środowiskowych zdecydowano się projekt wzbogacić o instalację fotowoltaiczną, która zamieni energię słoneczną w elektryczną.

Dodajmy, że obiekt, który zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ma być po zakończeniu zajęć szkolnych udostępniany mieszkańcom. Natomiast stara sala zostanie zachowana i będą z niej korzystać uczniowie młodszych klas.

atu

fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz