Groźny pożar w Konarach

Reklamy

Dziś około  godziny 6 rano w Konarach  (gmina Brochów)  doszło do pożaru domu.

Ogień   objął  cały dwukondygnacyjny budynek mieszkalny. Temperatura wewnątrz była tak duża, że nawet w przedsionku domu , gdzie powinno być chłodniej, stopiły się aluminiowe grzejniki- informuje Rafał Krupa z KP PSP Sochaczew .

Na miejscu działa dziesięć zastępów straży pożarnej. Natomiast akcję gaśniczą utrudnia fakt, że uszkodzona została konstrukcja budynku,    i strażacy mogą działać praktycznie tylko z zewnątrz, pracują podnośniki, z których dogaszany jest budynek i rozbierane części domu tak, aby można było dotrzeć do zarzewi ognia.

Na miejscu zdarzenia, w chwili przyjazdu strażaków na miejsce, przebywały trzy dorosłe osoby, którym udało się samodzielnie opuścić budynek.  Kobieta, doznała oparzeń pleców.

Akcja jeszcze trwa.

Na portalu Pomagam pojawiła się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców, którą założył radny Rady Gminy Brochów Robert Karaś.

Jak czytamy w zamieszczonym w apelu o pomoc, mieszkańcy domu uciekli z niego jak stali, cudem uchodząc z życiem. Stracili wszystko – dokumenty, ubrania, zostali bez niczego. Bardzo sympatyczna rodzina z dorastającym synem straciła wszystko czego dorabiała się przez całe życie  Wspomóż ich w tym bardzo trudnym okresie .

Jeżeli  chcecie pomóc, możecie to zrobić tu:ZBIÓRKA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz