Dofinansowania dla Gminy Iłów

fot.pixabay

Czerwiec przyniósł bardzo dobre wiadomości dla Mieszkańców Gminy Iłów. 6 czerwca br. w Mszczonowie odbyło się uroczyste podpisanie umów o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022”. Gmina Iłów otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego o łącznej wartości: 98 000 zł.

Pozytywnie rozpatrzone zostały również kolejne wnioski Wójta Gminy Iłów, dzięki którym do naszej Gminy trafią: dotacja na inwestycję drogową na odcinku Giżyce – Antosin – 154 000 zł i dotacja w wysokości 90 000 zł na prace wykończeniowe przy świetlicy w Ładach. Władzom Województwa Mazowieckiego serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie.

15 czerwca w Emilianowie Minister Maciej Małecki przekazał promesę na ponad 8,5 miliona złotych dla Gminy Iłów na ręce Wójta Gminy Iłów Jana Kraśniewskiego. Dzięki uzyskanej dotacji z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład m.in. po wielu latach zostanie wyremontowana droga w Emilianowie. W przekazaniu promesy uczestniczyły radna powiatowa Aneta Roskosz, radne Gminy Iłów Alicja Stańczak i Renata Bartosiak.

Bardzo dziękuję ministrowi Maciejowi Małeckiemu za pieniądze, które po raz kolejny spłynęły do naszej gminy. To są pieniądze przede wszystkim na drogi, a w szczególności na drogę w Emilianowie, która od wielu lat jest ciągle remontowana i koszty tych remontów przewyższają zasadność wykonania tych prac. Od dawna zabiegałem o wykonanie remontu, ale gmina nie była wtedy jeszcze właścicielem tego gruntu. Po uregulowaniu spraw formalnych, w pierwszej kolejności złożyliśmy wniosek na remont tej drogi. Wśród planowanych inwestycji jest również modernizacja oczyszczalni ścieków, a także remont budynku w centrum Iłowa, w którym mieści się teraz policja. Jest on dla nas istotny, dlatego chcemy go wyremontować i wykorzystać jako rozszerzenie zaplecza Urzędu Gminy – mówił Wójt Jan Kraśniewski.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz