Czy Sonata zostanie sprzedana

fot.pixabay
Reklamy

Wszystko wskazuje na to, że centrum handlowe Sonata Park, należące do Carrefour Polska, zostanie sprzedane. Nabywcą, jak wynika z nieoficjalnych informacji, ma być fundusz Mid Europa Partners, były właściciel Żabki, a obecnie jeden z akcjonariuszy Allegro.

Istniejące w Sochaczewie od 2014 r. centrum handlowe Sonata Park, jak informuje Serwis dlahandlu.pl, ma zostać sprzedane. Ale nie tylko ono, według portalu mają być sprzedane wszystkie sklepy na terenie kraju należące do Carrefour Polska, a rozmowy na ten temat miały się rozpocząć na jesieni ubiegłego roku.

Informacja o sprzedaży Sonaty jest tym bardziej zaskakująca, jeżeli przypomnimy, że trzy lata temu Carrefour Polska, właściciel i zarządca Sonata Park w Sochaczewie, podjął decyzję o rozpoczęciu rozbudowy liczącego obecnie ponad 11 000 m kw. obiektu. Jak podkreślano, centrum miało zostać poddane kompleksowej rozbudowie w „celu poszerzenia i dywersyfikacji oferty handlowej oraz unowocześnienia i dopasowania obiektu do aktualnych potrzeb mieszkańców miasta.

Co prawda szefostwo sieci nie chce się wypowiadać na temat wycofania się z Polski. Ale niewykluczone, że tak się stanie. Tym bardziej, że firma przeżywała trudne chwile. Carrefour w ostatnim czasie opuścił rynek słowacki. Sieć ma także kłopoty w Belgii Natomiast jego włoski oddział walczy o rentowność. We Włoszech Carrefour poinformował tamtejsze związki zawodowe, że zamknie 106 własnych sklepów. Powód? Sprzedaż i liczba klientów spadają. Carrefour prowadzi w tym kraju 1450 sklepów i zatrudnia ponad 16 000 osób

Dodajmy, że sieć miała w Polsce na koniec pierwszego kwartału 2022 r. 935 sklepów: 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 małych sklepów i 9 sklepów typu miękki dyskont.

opr. dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz