36 tysięcy złotych na budowę ścieżki edukacyjno-przyrodniczej

fot.pixabay

W związku z opracowanym i złożonym przez Gminę Młodzieszyn wnioskiem o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie w zakresie edukacji ekologicznej na stworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Gminy Młodzieszyn,miło nam poinformować, iż został on pozytywnie rozpatrzony.

Zadanie pn. „Stworzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej na terenie Gminy Młodzieszyn” w ramach programu 2022-EE1 pn. „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej” zostanie dofinansowanie w kwocie 36 000,00 zł co stanowi 75 % kosztu kwalifikowanego zadania.

Jak podkreśla Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk: „Celem zadania będzie rozwój infrastruktury służącej edukacji ekologicznej społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży, umożliwiającej stosowanie atrakcyjnych form i metod edukacji oraz poprawiającej bezpośredni kontakt człowieka ze środowiskiem. W ramach zadania zaplanowano wykonanie ścieżki edukacyjnej w parku w Młodzieszynie, wyposażonej w 7 tablic poziomych (ławo-stoły) i 2 tablice pionowe wykonanych z drewna.
Tablice będą zawierały informację o gatunkach ryb i ptaków. Szacowana wartość całej inwestycji wynosi 48 000,00 zł.

UG

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz