Życzymy „połamania piór”!

W całej Polsce w szkołach ponadpodstawowych ruszyły egzaminy dojrzałości. Nie inaczej jest w powiecie sochaczewskim. W środę, 4 maja w pięciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatowy do matury przystąpiło 462 tegorocznych absolwentów liceum i technikum.

Największą grupę stanowią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – 167 osób. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego czyli popularnej „Osiemdziesiątce” w egzaminacyjnych ławkach zasiadło 118 maturzystów. 90 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminów w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, zaś 66 osób to tegoroczni maturzyści w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Z kolei w Teresinie, w tamtejszym Zespole Szkół im. Stefana kardynała Wyszyńskiego egzamin dojrzałości składa 21 osób. Do tych wszystkich liczb, należy też dodać osoby, które maturę zdają ponownie lub chcą poprawić swoje ubiegłoroczne wyniki.

W środę, 4 maja o godzinie 9.00 tegoroczne matury tradycyjnie rozpoczęły się od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dzień później uczniowie przystąpią do kolejnego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, którym jest matematyka. Natomiast 6 maja czekać będzie na nich język obcy nowożytny. Matury z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym lub rozszerzonym potrwają do 23 maja br.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz