Znakomite starty lekkoatletów w Warszawie. Zwycięstwo Julii Skomiał i grad rekordów życiowych

7 i 8 maja warszawski AWF gościł lekkoatletów na mityngu otwarcia sezonu. Aktywni Sochaczew trenowani przez Emanuela Zimnego odnieśli mnóstwo wartościowych wyników dających wysokie klasy sportowe, oczywiście poprawiali rezultaty życiowe. Nazwa Aktywni Sochaczew gościła we wszystkich rozgrywanych finałach w jakich startowała nasza ekipa. 
W rywalizacji na 100 metrów kobiet U18 znakomicie sezon rozpoczęła Julia Skomiał. Wygrała nie tylko serię eliminacyjną ale i finał swojej konkurencji. Zaczęła od razu mocno, bardzo mocno. W eliminacjach wyrównała swój rekord życiowy 12.63. Wiatr w eliminacjach +1.4 m/s. W finale kolejny znakomity start i ponowne wyrównanie wyniku 12.63 przy wietrze +0.5 m/s. Bardzo nas cieszą te wyniki pokazują że forma podstawowa jest wypracowana jak trzeba i spokojnie można szykować się do zawodów i imprez mistrzowskich. Powyższe wyniki dały Julii już na rozpoczęcie sezonu II klasę sportową.
100 metrów w wykonaniu młodziczki Karoliny Kurackiej wypadło również znakomicie. W serii eliminacyjnej pokonała dystans w 13.35 przy wietrze -0.6 m/s. Co jest jej nową życiówką. Karolina z 6 miejsca awansowała do ścisłego 8 osobowego finału. Tam zajęła 5 miejsce z wynikiem 13.37 przy wietrze +0.1 m/s. Dla Karoliny był to pierwszy start w sezonie. Widać w technice biegu spore zapasy więc wynik na pewno w najbliższym czasie jeszcze ulegnie znacznej poprawie. Na razie cieszymy się z otwarcia sezonu IV klasą sportową.
Ogromnie cieszę się że w Aktywnych Sochaczew mamy znakomicie zapowiadającego się sprintera. Antoni Sot biegał na dystansie 100 metrów w kategorii wiekowej U16 (młodzik). Antek podobnie jak dziewczyny najpierw wykonał kapitalny bieg eliminacyjny by potem wystartować w ścisłym finale zawodów. W biegu eliminacyjnym przy wietrze +1.7 m/s nabiegał rekord życiowy 12.22. Z 6 czasem wszedł do finału w którym zajął 5 miejsce wynikiem 12.32 przy wietrze +0.9 m/s. W najbliższym czasie jest bardzo prawdopodobne że Antek przekroczy granicę 12.00. To były jego drugie zawody, widać że czuje się na nich coraz lepiej i pewniej. Troszkę jeszcze pęka koncentracja w finałach, ale im częściej będzie tam gościł, to z pewnością będzie utrzymywał, a nawet poprawiał czasy z eliminacji. Antek na zawodach w Warszawie uzyskał V klasę sportową. Do IV brakuje tylko 0.02 sek.
W biegu na 300 metrów znakomity start odnotowała Natalia Hoyer. Kapitalny wynik 42.51 dał naszej zawodniczce 5 miejsce w mityngu razem ze starszymi zawodniczkami. Ogromnie cieszy fakt że ten rezultat to bardzo wysoka II klasa sportowa Aktywnej młodziczki. Co prawda sezon dopiero się rozkręca ale z tym wynikiem istnieje ogromne prawdopodobieństwo że  startem w Warszawie zapewniła sobie udział we wrześniowych Mistrzostwach Polski U16.
Bieg na 400 metrów przez płotki juniorek młodszych (U18) to debiutancki start Michaliny Gosik. Cel był jeden – przetrzeć płotkarskie szlaki na tym dystansie. Udało się to znakomicie. Wynik 1.12.21 to rezultat dający w debiucie IV klasę sportową. W mityngu zajęła 3 miejsce ulegając dwóm seniorką. Uważam że w kolejnych startach na płotkach powinna już poczuć się pewniej, a wynik na pewno ulegnie pozytywnej zmianie.
Drugiego dnia zawodów rozpoczęliśmy sztafetą 4×100 U16 w składzie: Dominika Karbowiak, Karolina Kuracka, Patrycja Ptaszyńska, Natalia Hoyer. Tu z kolei w pierwszym starcie w takim układzie sztafetowym chcieliśmy się skupić na tym by osiągnąć dobry wynik, ale biegając troszkę ostrożnie w strefach zmian. Zmiany na razie wykonane „na czuja” – nie wymierzane. Wyszło to dziewczyną idealnie. W mityngu na 7 ekip młodzików zajęły 2 miejsce z wynikiem 53.24. Obecnie ten team jest 8 w kraju. Oczywiście mierzymy wyżej. Dziewczyny i tak mnie zaskoczyły biegnąc aż 1.5 sekundy szybciej niż zakładałem.
Bieg na 1000 metrów to start Szymona Gajdy. Aktywny zawodnik może uznać swój start za bardzo udany. Poprawił swój wynik życiowy sprzed roku aż o 18 sekund. Obecnie wynosi on 3.20.07. Szymon zajął 22 miejsce w mityngu.
Ostatnie starty jakie odnotowały moje zawodniczki to rywalizacja na 200 metrów, w formie open. Wszystkie zawodniczki poprawiły rekordy życiowe. Bardzo dobry wynik 26.94 nabiegała Natalia Hoyer przy wietrze +1.8 m/s. Ten wynik dał jej III klasę sportową na tym dystansie. Kolejny fajny start zaliczyła Karolina Kuracka 27.81 z wiatrem +1.7 m/s. Nabiegała klasę sportową IV. Patrycja Ptaszyńska 28.69 przy wietrze +1.7 m/s. Patrycja wypełniła tym samym minimum na V klasę sportową. Dominika Karbowiak podobnie jak Patrycja wybiegała V klasę z wynikiem 29.15 przy wietrze +0.7 m/s. W biegu na 200 metrów uczestniczyła również Maria Dudkowska. Wynikiem 32.86 z wiatrem +1.6 m/s ustanowiła swój rekord życiowy.
Warto zaznaczyć że starty na 200 metrów dla młodziczek mają raczej cel treningowy. Nie jest to dystans rozgrywany na zawodach mistrzowskich w tej kategorii wiekowej. Znakomite wyniki uzyskane na 200 metrów, są wspaniałym prognostykiem w najbliższych startach na dystansach pokrewnych tj. 100 i 300 metrów, a nawet 400.
KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego.
Dziękujemy siłowni Best Gym Sochaczew ul. Ogrodowa 2 za możliwość trenowania i przygotowywania się do startów.
Emanuel Zimny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz