Znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym – stracili prawo jazdy

Dwóch kierowców straciło wczoraj prawo jazdy na okres trzech miesięcy i nałożono na nich wysokie mandaty karne za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
W Elżbietowie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Audi A5, który znacznie przekroczył prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało, że mężczyzna jechał od Szymanowa w kierunku Teresina z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli na niego 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

Drugi kierowca stracił prawo jazdy w Karłowie. Został zatrzymany do kontroli przez patrol ruchu drogowego. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 124 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Na mieszkańca Płocka nałożono mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 10 punktów karnych.

Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze. Przyczyną wielu wypadków na polskich drogach, a w tym również w powiecie sochaczewskim, była nadmierna prędkość.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz