Zazdrośnik zaatakował nożem

fot.policja

OZARÓW MAZOWIECKI Mężczyzna, który ugodził nożem w brzuch swego znajomego w chwili zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. W środę, 24 maja policjanci z Ożarowa mazowieckiego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pokrzywdzony został zaatakowany. Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany policyjny patrol.

Funkcjonariusze na posesji zastali mężczyznę i zgłaszającą napad osobę. Jak ustalili wspólny znajomy obu mężczyzn ugodził jednego z nich nożem w brzuch, po czym uciekł. Policjanci nie tracąc czasu, niezwłocznie ustalili jego rysopis i do czasu przyjazdu karetki pogotowia poznali wstępnie przebieg zdarzenia. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 33-latek w akcie zazdrości o byłą partnerkę, zaatakował przeciwnika. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.

Pokrzywdzony został opatrzony przez ratowników medycznych i przewieziony do szpitala. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu. Policjanci kilka minut później w pobliskich zaroślach zatrzymali 33-latka i osadzili go w policyjnej celi, gdzie przebywał do czasu wytrzeźwienia. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. 33-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie – mówi podinsp. Ewelina Gromek – Oćwieja z biura prasowego KPP w Starych Babicach.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz