ZAPAŚNICY KOSZĄ MEDALE

Ostatni miesiąc jest dla zapaśników z Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin wyjątkowo obfity w sportowe sukcesy. Jednak, jak zaznaczają trenerzy młodych zawodników, to efekt ich wytężonej i ciężkiej pracy. To zaś przekłada się na wysokie notowania i zdobyte medale.

W turnieju w Pucharze Polski Kadetek i Kadetów w Karlinie w zapasach w stylu wolnym – Kołobrzeg 2022 udział wzięły trzy zawodniczki i czterech zawodników. Rywalizacja zakończyła się zdobyciem aż pięciu medali. Złote medale wywalczyli: Karolina ZieńDawid Bielski i Bartłomiej Nowakowski. Natomiast brązowe medale przypadły Zuzannie Klacie i Mai Nowakowskiej. W punktacji klubowej kadetki uplasowały się na drugim miejscu, a kadeci na czwartym. Wszyscy medaliści potwierdzili w Kołobrzegu, że plasują się w krajowej czołówce w swej kategorii wagowej. Natomiast Bartek Nowakowski po raz drugi w tym roku wygrał pucharowe zmagania.

Pod koniec kwietnia w Mistrzostwach Polski Juniorów w Siedlcach 2022 w zapasach w stylu wolnym rywalizowało trzech naszych zawodników, co zaowocowało wywalczeniem dwóch medali. Mistrzem Polski Juniorów został Fabian Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 61 kg, zaś tytuł wicemistrzowski trafił w ręce Huberta Wiśniewskiego, rywalizującego w wadze do 97 kg. Fabian Niedźwiedzki zdobył w sumie 9. indywidualnych medali Mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy stanął na najwyższym podium w swej dotychczasowej karierze. Hubertowi Wiśniewskiemu nie udało się obronić wywalczonego rok temu w Teresinie tytułu Mistrza Polski Juniorów, tym razem w finale zdobył srebrny medal. Jego brat Filip Wiśniewski przy prowadzeniu na punkty, doznał kontuzji w pierwszej walce, co spowodowało, że z dalszej rywalizacji musiał się wycofać.

Kolejne sukcesy teresinianie odnieśli w czasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym Podlaskie 2022. Tytuł Mistrza Polski w tych zawodach w kategorii wagowej do 71 kilogramów zdobył Bartłomiej Nowakowski, stając się po raz drugi, po roku najlepszym wśród zapaśników, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 kg wywalczył medal brązowy. Nowakowski był brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy U15. Wywalczył dotąd siódmy tytuł Mistrza Polski  – cztery w stylu wolnym i trzy w stylu klasycznym. Obecny medal to jego ósmy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Dawid Bielski, ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików, w swych pierwszych zawodach mistrzowskich w grupie wiekowej kadetów wywalczył medal brązowy. Dla Dawida to czwarty medal Mistrzostw Polski, od czterech lat co roku staje na podium Mistrzostw Polski. Ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Patryk Kutyłowski, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Krzysztof Chudecki oraz Adrian Kowalski nie zajęli medalowych pozycji, ale pokazali się z dobrej strony.

W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin  uplasowało się na 6. miejscu na 64 sklasyfikowane kluby zapaśnicze, a województwo mazowieckie wygrało klasyfikację wojewódzką.

W turnieju tym udział wzięły także trzy zawodniczki. Srebrny medal w kategorii wagowej do 49 kg  wywalczyła Karolina Zień, brązowy Zuzanna Klata w wadze do 46 kg, a Maja Nowakowska zajęła piąte miejsce w kategorii do 65 kg. Wszystkie zawodniczki po raz pierwszy walczyły w Mistrzostwach Polski w grupie wiekowej kadetek. Karolina Zień była blisko wygrania w swej kategorii wagowej, ale błąd popełniony w finałowej walce kosztował ją złoty medal.

Te sukcesy to zasługa trenerów – Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz Pawła Albinowskiego. Sponsorem sekcji zapasów LKS Mazowsze Teresin jest firma Greiner Packaging oraz Urząd Gminy w Teresinie, wspierający działalność Klubu.