XIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Podróżuj z Fryckiem”

Reklamy

5 czerwca 2022 r., w godz. 10:00 – 17:00, zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina na 13. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli!

Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli, swoje dzieciństwo spędził w Warszawie, jednak najczęściej i najchętniej – podróżował po całej Polsce. Poznawał wówczas lokalne tradycje, obyczaje oraz smaki, uczył się regionalnych tańców i, oczywiście, słuchał muzyki. Doświadczenia te z pewnością wpłynęły na kompozycje, które tworzył.

Nawiązując do doświadczeń małego Frycka zapraszamy do Żelazowej Woli na podróż „tanecznym krokiem” po barwnych regionach Polski. Mali uczestnicy gry terenowej spotkają w różnych punktach parku tancerzy Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a wraz z nimi poznają podstawowe kroki pięciu polskich tańców narodowych. Za zebrane podczas gry pieczątki otrzymają wspaniałe nagrody!

W muzycznej podróży z Fryckiem dzieci będą mogły wziąć udział w plenerze malarskim, wykonać regionalną wycinankę sannicką, zrobić krakowskie korale, przygotować własnoręcznie pamiątkową zakładkę do książki oraz poznać popularną w XIX wieku zabawę towarzyską „żywe obrazy”.

Nie zabraknie też polskich smaków – wszystkich chętnych zaprosimy na filiżankę uwielbianej przez Chopina kawy żołędziowej czy szklankę lemoniady z lipy. Napoje zagryziemy słynnymi toruńskimi piernikami, które młody Fryderyk zachwalał w liście do przyjaciela podczas pobytu w Toruniu.

Na Estradzie w Parku, oprócz muzyki Fryderyka Chopina w interpretacjach młodych, utalentowanych laureatów konkursów pianistycznych, usłyszymy też ludowe pieśni i tańce z różnych regionów Polski, które zabrzmią w tradycyjnych oraz nowoczesnych, zaskakujących aranżacjach.

O 14 nastąpi punkt kulminacyjny 13. Dnia Dziecka w Żelazowej Woli. Po parkowych alejach przejdziemy wspólnie w uroczystym polonezowym korowodzie poprowadzonym przez tancerzy z zespołu „Mazowsze”.

Dla najmłodszych uczestników – dzieci w wieku 0-3 lat – przygotowujemy Strefę Malucha, którą wypełnią zajęcia muzyczne i zabawy sensoryczno-plastyczne.

Do zobaczenia w Żelazowej Woli!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz