Więcej opasek bezpieczeństwa

Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie do 20 maja przedłuża termin zgłoszeń do programu  ,,Korpus Wsparcia Seniorów ”. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

CUS przystąpiło  do realizacji II etapu programu mającego na celu zwiększenie dostępu osób starszych do tzw. opieki na odległość. Kwota dofinansowania pozwala na zwiększenie liczby osób objętych programem. Jest on adresowany do mieszkańców  Sochaczewa  w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki.

Seniorzy zakwalifikowani do programu otrzymają specjalne opaski połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia, wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Zainteresowani bezpłatnym skorzystaniem z opasek bezpieczeństwa do 20 maja mogą się kontaktować telefonicznie z pracownikami Centrum Usług Społecznych  (Marzena Zydlewska, tel. 46 863 -14-81 wew. 216, Ewelina Tymorek 46 863 14 81 wew.218) lub osobiście w siedzibie CUS, al.600-lecia 90 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Centrum udziela także szczegółowych informacji o programie.

CUS

fot.bezpiecznarodzina.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz