W oczekiwaniu na strefę

fot. Janusz Szostak, archiwum

SOCHACZEW Jeszcze tylko  kilka dni dzieli nas od poszerzenia sochaczewskiej Strefy Płatnego Parkowania. A ta – jak już informowaliśmy – obejmie praktycznie w całości centrum Sochaczewa. Przypomnijmy, że od 1 czerwca w Sochaczewie za pozostawienie samochodu będziemy płacili także na: Pl. Św. Dominika, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Farnej od ul. Warszawskiej do ul. Toruńskiej, ul. Toruńskiej od ul. Staszica do Farnej, całej ul. Narutowicza, Traugutta do Ziemowita, 1. Maja od Warszawskiej do Ułanów Jazłowieckich, Ułanów Jazłowieckich, Żeromskiego od Narutowicza do Pokoju.

W związku z tym w niektórych miejscach, gdzie nie zostały wyznaczone płatne parkingi, na przykład na ulicy Narutowicza, zostały ustawione słupki uniemożliwiające bezpłatne pozostawienie pojazdów na chodnikach. Należy również wspomnieć o tym, że rozszerzenie strefy nie pociągnie za sobą wzrostu opłat za parkowanie.

Kierowcy będą płacić za zostawienie pojazdu w SPP tyle samo, co do tej pory. Natomiast ci, którzy nie będą chcieli uiszczać opłaty, muszą się liczyć z wyższymi karami. Wzrosną one z 50 do 150 zł. Na ulgi – co jest nowością – po poszerzeniu strefy będą mogli liczyć krwiodawcy.

Od 1 czerwca proponuję ulgę dla Honorowych Dawców Krwi. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do korzyści płynących z ich społecznej działalności. Trudno wymagać, by krwiodawca, który przyjeżdża w okolice placu Kościuszki i chce oddać krew, płacił za parking. Stąd propozycja, by od 1 lipca honorowi krwiodawcy, mieszkańcy Sochaczewa, mogli korzystać dwie godziny z bezpłatnego parkowania dziennie. To gest podziękowania i docenienia ich roli w ratowaniu życia – mówi Piotr Osiecki burmistrz Sochaczewa.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz