Trening umiejętności społecznych

SOCHACZEW W środę, 11 maja, uczniowie z Zespołu Szkół w Erminowie uczestniczyli w wycieczce, która była ukierunkowana na kształcenie behawioralne umiejętności społecznych i komunikacyjnych w naturalnym środowisku. Wizyta w Urzędzie Miasta w Sochaczewie oraz wyjście do kawiarni było praktycznym treningiem zachowania się w przestrzeni publicznej w sytuacji korzystania z usług. Uczniowie za pośrednictwem pracowników Urzędu Miasta poznali procedurę ubiegania się o dowód osobisty i uprawnienia tego dokumentu tożsamości. Ważną kwestią było przedstawienie zasad bezpieczeństwa związanych z posiadaniem dowodu osobistego.

Życzliwość, uprzejmość i przychylność urzędników dodała nam wiary w zakresie korzystania z usług tej placówki. Wiemy, że możemy liczyć na wsparcie i pomoc pracowników Urzędu Miasta w Sochaczewie.

Dodatkowo atutem wyjazdu było poznanie pobliskich instytucji i ich przeznaczenia: Urzędu Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Bardzo przyjemnym i istotnym punktem wycieczki była wizyta w kawiarni. Uczniowie czytali etykiety i samodzielnie dokonywali wyboru lodów, wyrażali prośbę o zakup (trening komunikacji funkcjonalnej), płacili, ćwiczyli umiejętność czekania i odraczania.

Wycieczka przebiegła w przyjemnej i pozytywnej atmosferze, uczniowie doskonale poradzili sobie z interakcjami i wymaganiami środowiskowymi.

Jesteśmy dumne z naszych uczestników, bo naszym celem jest uczenie umiejętności, które ułatwią funkcjonowanie w codziennym życiu.

Sylwia Kowalczyk/Renata Gomulińska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz