Teresin – z niecodzienną wizytą u wójta

12 maja wójta Gminy Teresin odwiedzili niecodzienni goście, mali podopieczni Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej „Stacja Dom”.

Pola, Zosia i Oluś w ramach Projektu „Zdobywać Szczyty” wybrały się do Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego. Opiekunowie maluchów opowiedzieli o działalności Stowarzyszenia, a przede wszystkim o realizowanym projekcie i działaniu „Sami o sobie”, w ramach którego realizowana jest wycieczka integracyjna dla dzieci do „Frajdalandii”. Pan Wójt niezwykle ciepło i energicznie odniósł się do prośby dzieci o udział w organizacji wyjazdu, być może oczarował i zaczarował go uśmiech małego Olusia, który skradł serce włodarza Gminy Teresin.

Stowarzyszenie na rzecz pieczy Zastępczej „Stacja Dom” zostało założone 22 czerwca 2017 r. z inicjatywy rodzin zastępczych funkcjonujących przy PCPR w Sochaczewie oraz osób, którym bliska jest ta idea.  ​Celem Stowarzyszenia jest działalność obejmująca zadania pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Propaguje i wspiera rodzinne formy opieki zastępczej, aby jak najwięcej dzieci w trudnej sytuacji, mogło znaleźć spokojny i bezpieczny dom, wspomaga rozwój dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, pomaga rodzicom zastępczym w ich pracy. Nadrzędnym celem realizowanego przez Stowarzyszenie projektu „Zdobywać Szczyty” jest wsparcie usamodzielniania się wychowanków pieczy zastępczej w powiecie sochaczewskim.

UG Teresin/ fot. Stowarzyszenie „Stacja Dom” fb

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz