Sochaczew – Noc Muzeów

fot. archiwum
Reklamy
W tym roku w organizację włączył się również Warsztat Terapii Zajęciowej   stowarzyszenia „Ja-Ty-My”. Od godziny 18 przy ulicy Chodakowskiej 10 będzie można obejrzeć wystawę prac malarskich i rękodzieła autorstwa uczestników WTZ oraz zwiedzić budynek placówki.

Swoją ofertę przygotował także Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje.

– W tegoroczną Noc Muzeów, między godziną 14:00 a 20:00, planujemy otworzyć nasze schrony dla wszystkich chętnych – mówi koordynator projektu, Artur Gałecki. – Ponadto w ramach współpracy z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej o godz. 17.20, dzięki wsparciu UM Sochaczew, przed placówkę zostanie podstawiony autokar, który zabierze wszystkich zainteresowanych w przygotowaną przez nas podróż historyczno-wojskową „Śladami sochaczewskich fortyfikacji okresu II wojny światowej”.

Zwiedzanie sochaczewskich schronów połączone zostanie z plenerową projekcją filmu p.t. „Franciszkanie z Niepokalanowa na przymusowych robotach fortyfikacyjnych w rejonie Sochaczewa”. Będzie to premiera tego historycznego filmu. Jego projekcja odbędzie się nietypowo, bo na bocznej ścianie schronu przy ul. Kątowej. Zaplanowano również prezentację zrewitalizowanych schronów przy ul. Lubiejewskiej. Spotkanie zakończy prelekcja przy fortyfikacji na ul. Kątowej.

W Żelazowej Woli od 16:00 do 22:00 dostępne będą do nieodpłatnego zwiedzania wszystkie wystawy stałe i czasowe. Dodatkowo co pół godziny grupy 10-osobowe będą mogły wejść z przewodnikiem na zamknięte na co dzień poddasze dworku. Organizatorzy nie zdradzają, co czeka tam na zwiedzających.

O 16:30 do parku w Żelazowej Woli zaprosi znakomity przewodnik Andrzej Fortuna. Na godzinę 18:00, po przybyciu uczestników wycieczki „Do Chopina pod parą”, zaplanowano koncert Aleksandry Świgut (fortepian), Marcina Zdunika (wiolonczela) i Janusza Wawrzyniaka (skrzypce). Po 20:00 rozpocznie się kolejny godzinny spacer po parku z Andrzejem Fortuną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz