Ruszają z remontem Kochanowskiego

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

SOCHACZEW W jednym z ostatnich wydań Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o pracach związanych z budową bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ulicy Kochanowskiego. A dokładnie na skrzyżowaniu tej ulicy z Targową i Okrężną. Było to spełnienie przez władze miasta próśb mieszkańców, którzy skarżyli się na nocne wyścigi, rozwijanie dużych prędkości, szczególnie przez młodych i spragnionych wrażeń kierowców. Teraz po przebudowie przejścia amatorzy szybkiej jazdy musieli zdjąć nogę z gazu.

Dodajmy, że inwestycja na Kochanowskiego jest już szóstym tego typu przedsięwzięciem zrealizowanym w tym roku przez sochaczewski samorząd. Wcześnie w ten sam sposób, czyli poprzez wyniesienie, przebudowano przejścia dla pieszych na ulicy Żeromskiego, ulicy 1 Maja, ulicy Polnej i ulicy Grunwaldzkiej. Dodajmy, że większość środków na ich przebudowę miasto pozyskało z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców ulicy Kochanowskiego. Jak wynika z naszych informacji, jeszcze w tym roku miejski samorząd przystąpi do pierwszego etapu przebudowy Kochanowskiego. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od skrzyżowania z Targową do Trojanowskiej. Natomiast przebudowa kolejnych fragmentów ulicy, której stan postawia wiele do życzenia, będzie realizowana w następnych latach. Etapowanie inwestycji wynika z dwóch powodów, Po pierwsze z samych kosztów, które przy obecnych cenach sięgały ponad 5 milionów złotych. Jest również mało prawdopodobne, aby miasto pozyskało na przebudowę Kochanowskiego dofinansowanie. Kolejnym powodem jest to, że zamknięcie ulicy na całym odcinku spowodowałoby olbrzymie utrudnienia nie tylko dla mieszkańcy budynków położonych przy samej ulicy, ale i tych znajdujących się przy uliczkach odbiegających od niej.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz