Rozpoczynają budowę osiedla

Na początku wakacji rozpocznie się budowa osiedla mieszkaniowego przy ulicy Olimpijskiej. W pierwszym etapie zostanie wybudowany ośmiopiętrowy budynek. Docelowo osiedle będzie składało się z kilku bloków, w których będzie się znajdowało około 500 mieszkań.

Jak wynika z naszych informacji, w czerwcu powinna się rozpocząć budowa nowego sochaczewskiego osiedla mieszkaniowego, które powstanie na Polach Czerwonkowskich. Inwestor, firma VFM Real Estate otrzymała już pozwolenie na budowę pierwszego z dziesięciu bloków. Tym samym zakończyły się trwające od prawie dwóch lat starania związane z budową na Polach Czerwonkowskich osiedla mieszkaniowego.

 Zabudują ugór

W pierwszym ma zostać wybudowany budynek, który będzie miał kształt litery U. Zostanie on wybudowany przy ulicy Olimpijskiej. Jego front od strony ulicy będzie miał długość od 46 do 56 metrów, a skrzydła otwierające się na polach, będą tworzyły wewnętrzny dziedziniec. Sam budynek ma mieć osiem pięter i będzie składać się od 105 do 135 mieszkań. Z kolei na parterze mają powstać sklepy i lokale usługowe. Inwestor planuje usytuowanie pod blokiem podziemnego parkingu na ponad 100 pojazdów. Docelowo osiedle będzie się składało z 10 budynków, od czterech do ośmiu kondygnacji. Przy czym te najwyższe zostaną usytuowane od strony ulicy Olimpijskiej, a najniższe od strony tzw. Osiedla Milionerów. Firma planuje wybudowanie łącznie 550 mieszkań od jedno- do czteropokojowych.

Nie tylko bloki

Ta sama firma buduje obecnie kameralne osiedle na terenie byłego folwarku przy ulicy Głowackiego. Powstanie tam kilka pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z prywatnymi częściami zielonymi oraz podziemnymi garażami. Natomiast znajdujące się na terenie folwarku zabytkowe budynki, którymi są spichlerz i stajnie usytuowane przy ulicy Głowackiego – po wykonaniu rewitalizacji będą pełniły funkcje lokali usługowych.

Należy także wspomnieć o tym, że firma VFM Real Estate prowadzi inwestycje na terenie miasta od kilku lat. Wybudowała budynki mieszkalne przy ulicy Okrzei i ulicy Płockiej, oraz bloki przy ulicy Otwartej.

Przy okazji dodajmy, że budowa nowego osiedla mieszkaniowego, to nie jedyna inwestycja zaplanowana na Polach Czerwonkowskich. Zostanie na nich wybudowana również nowa siedziba sochaczewskiego Sądu Rejonowego. Nowy budynek sądu ma zostać usytuowany na ponad hektarowej działce położonej przy skrzyżowaniu ulicy Olimpijskiej z ulicą Piłsudskiego. A jego budowa, której koszt wyceniono na prawie 60 milionów złotych, ma się rozpocząć za dwa lata.

Jerzy Szostak

fot. VFM Real Estate

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz