Remis w derbach Mazowsza

Drużyna Orkana Sochaczew zremisowała w Wielkich Derbach Mazowsza ze Skrą 12:12. Mecz 15. kolejki ekstraligi rozegrano w sobotę 14 maja na warszawskim Bemowie.

Gospodarze od początku wypracowywali na boisku zdecydowaną przewagę terytorialną. Zdobyli dwa przyłożenia i w 24. minucie prowadzili 12:3. Straty zmniejszał, kopiąc na słupy rzuty karne, Pieter Steenkamp. Był bezbłędny w tym elemencie. Do przerwy Skra prowadziła tylko trzema punktami.

Czyli jednym karnym. W 45. minucie sochaczewski łącznik ataku kopnął po raz czwarty. Trafił i doprowadził do remisu. Do końca spotkania więcej punktów nie było. Orkan może mówić trochę o szczęściu. Skra zmarnowała dwie stuprocentowe szanse na przyłożenia – sędzia ich nie uznał, bo wcześniej dopatrzył się błędów indywidualnych u warszawskich rugbistów.

– Remis to nie wygrana. Tak naprawdę każda z ekip do samego końca mogła przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie podzieliliśmy się punktami. Tak jak przewidywaliśmy był to twardy, obronny mecz. Drużyna Skry często przebywała na naszej połowie, lecz nie wykorzystywała sytuacji na zdobycie punktów. Do finału jeszcze trochę. Zostały trzy kolejki. Chcemy w najbliższych meczach udowodnić , ze jesteśmy drużynę, która może w tym roku walczyć o najwyższe cele – komentował po meczu trener Orkana, Maciej Brażuk.

Sochaczewianie do ligowej tabeli dopisują sobie tylko dwa punkty. Choć do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy spotkania, to już teraz z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że finał tegorocznego sezonu ekstraligi rozegrany zostanie w Sopocie. Drugi Orkan zagra z Ogniwem, które, po zwycięstwie z bonusem w 15. kolejce z Lechią Gdańsk, zwiększyło w tabeli przewagę nad Orkanem do sześciu punktów. Następny mecz Orkan zagra w Sochaczewie. W niedzielę 29 maja na Maracanę przyjedzie ekipa Pogoni Siedlce.

Skra Warszawa – Orkan Sochaczew 12:12 (12:9)
Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 12
Skład Orkana: Antoni Gołębowski (Rehann Baumann), Michał Gadomski (Kamil Zieliński), Michał Polakowski (Adam Lewandowski), Andre Meyer, Mateusz Pawłowski, Adam Szwarc (Kamil Dudkowski), Jakub Młyńczak (Jakub Budnik), Edwin Jansen, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Kacper Wróbel (Radosław Rakowski), Danco Burger, Michał Kępa, Michał Szwarc, Marcin Krześniak .

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz